in

Gerilimi Fantazyayla Buluşturan “Serafina ve Siyah Pelerin” Raflarda

Yabancı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Seraphina ve Siyah Pelerin okurlarına gizem ve gerilim dolu bir maceranın kapılarını aralıyor.

Son zamanlarda genç yetişkin kitaplarında gerilim ve korku temaları yükselişte. Bu yükselişin yeni ürünlerinden biri de Robert Beatty‘nin New York Times Çoksatanlar listesini 59 haftadan uzun süre ele geçiren kitabı Serafina ve Siyah Pelerin.

Bir seri olarak devam etmesi planlanan kitabın konusu Amerika’da bulunan tarihi Biltmore Malikanesi‘nde geçiyor. Daha önce Hannibal filmlerinin çekimlerine de ev sahipliği yapmış bu ihtişamlı malikanenin bir gerilim hikayesi için biçilmiş kaftan olduğu ortada. Malikaneden kaçırılan çocukların gizemini çözmeye çalışan ana karakterimiz Serafina‘nın başından geçenleri okuyacağımız kitap için oldukça ilginç bir kitap fragmanı da hazırlanmış.

Yabancı Yayınları tarafından ülkemize getirilen kitabın tanıtım bülteni ise şu şekilde:

Robert Beatty’nin 1 milyondan fazla satan ve New York Times Çoksatanlar listesinde 59 haftadan fazla kalan romanı şimdi Türkçede!

“Asla ormanın derinliklerine inme. Orada bir sürü tehlike saklı ve ruhunu ele geçirebilirler.”

Serafina hiçbir zaman babasının sözünden çıkıp Biltmore Evi’nin uzaklarına gitmemişti. Yaşadığı evin keşfedilecek bir sürü yeri vardı ama Serafina’nın kimse tarafından görülmemesi gerekiyordu. Yukarı katlarda yaşayan zenginlerden hiçbiri Serafina’nın varlığından haberdar değildi.

Fakat Biltmore Evi’nden çocuklar kaybolmaya başlamıştı ve sebebini bir tek Serafina biliyordu: Geceleri Biltmore’un koridorlarında siyah pelerinli bir adam dolanıyordu. Serafina, Siyah Pelerinli Adam’dan kıl payı kurtulduktan sonra Ev’in genç yeğeni Braeden Vanderbilt’le kafa kafaya verdi. Braeden ve Serafina, Siyah Pelerinli Adam’ın kim olduğunu bulmak zorundaydı… yoksa tek tek bütün çocuklar ortadan kaybolacaktı.

“Serafina’nın kendisini anlama süreci ve meçhul aile geçmişi ile gerçekten ürkütücü birkaç sahneyle bu roman inanılmaz bir gizemi temsil ediyor.”
-Publishers Weekly-

“Tüyler ürpertici bu macera herkesin hoşuna gidecek.”
-Booklist-

“Hikâye baştan sona gerilimle dolu ve aynı Siyah Pelerinli Adam’ın kurbanlarını kavradığı gibi, okurlarını da kendine saracak.”
-School Library Journal

Çevirisi Lale Günseli Bayır tarafından yapılan kitap hakkında daha fazla fikir edinmek istiyorsanız ön okumasına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tekme Tokatlı Şehir Rehberi: Bu Gelen Y Kuşağı’nın Ayak Sesleri

Arap Edebiyatı’nın Ödüllü Romanı “Havanın Rengini Gören Çocuk” Türkçede!