in

Arlin Çiçekçi’nin Yüz Yıllara Yayılan ve “Sonlarla” Şekillenen Yeni Romanı “Servi Nine ve Üç Güzeller” Çıktı

Arlin Çiçekçi imzalı “Servi Nine ve Üç Güzeller” romanı okurla buluşuyor. Eser, İthaki Yayınları tarafından yayımlanıyor.

Servi Nine ve Üç Güzeller - Arlin Çiçekçi

Arlin Çiçekçi, yeni kitabı Servi Nine ve Üç Güzeller ile raflardaki yerini alıyor. İthaki Yayınları etiketiyle yayımlanan kitap 17. yüzyıldan 21. yüzyıla uzanan bir anlatıyı takip ediyor.

2021 yılında yayımlanan Beşerbazın Marifeti (Holden Kitap) ile hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan Arlin Çiçekçi’den yeni bir roman geliyor.

1981 İstanbul doğumlu Arlin Çiçekçi, İstanbul Üniversitesi İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. 8 sene boyunca kurgucu ve yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 2009 yılında uluslararası bir teknoloji firmasında görev almaya başladı. 2021’de İdea Creative Yapım Şirketi’ne senarist olarak katıldı. Öyküleri Bavul ve Trendeki Yabancı dergilerinde yer buldu.

Yazarın ikinci kitabı olma özelliğini taşıyan Servi Nine ve Üç Güzeller, “bölümler” ile değil “sonlar” ile şekillenen kurgusu ile dikkat çekiyor.

Servi Nine ve Üç Güzeller – Arlin Çiçekçi | Arka Kapak Tanıtımı

Servi Nine ve Üç Güzeller - Arlin Çiçekçi

De ki bir Suna var. De ki Suna, evinin önündeki parkta salınan bir servi ağacını kurtarma derdine düşüyor. De ki Suna, kendisini yaşama bağlayan bu ağacın köklerini koruyabilmek için bir rivayeti gerçek kılmaya çalışıyor. Yeni tanıştığı Dina ve Ararat’tan yardım alacak olsa da 17. yüzyıldan 21. yüzyıla uzanan bu yolculukta ona mihmandarlık edebilecek tek bir kişi vardır aslında.

Sahi, var mıdır?

Beşerbazın Mârifeti’yle hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşan Arlin Çiçekçi’nin bölümlerle değil, “sonlarla” kurulmuş ikinci romanı: Servi Nine ve Üç Güzeller. Servi’nin, Suna’nın, Yeter’in, Zemzem’in, Bedriye’nin hikâyesi.

Sahi, öyle mi?

“İnsan cinsinin karşısına bir eksikle yahut bir kusurla çıkmayagör, hiç vakit kaybetmeden noksanına bir hüviyet atfeder, eksiğini ismin, kusurunu da sıfatın yapar fısır fısır kulağına okurlar. Sen daha ne olduğunu anlamadan özünü, şahsiyetini ağır ağır çeker alırlar elinden; gözükmesin, bilinmesin, anılmasın istediğin o kusurunu bayrak gibi taşı diye eline tutuştururlar. Bir bakmışsın safi eksik olduğun yerden varsın.”

Toplamda 208 sayfadan oluşan romanın editörlüğünü Beyza Ertem ile Nazlı Tancı paylaşıyor. Kitabın düzeltisi Hasret Zerkinli, kapak tasarımı Ömer Faruk Yıldız imzalarını taşıyor. Eserin ilk baskısı Kasım 2022 tarihinde yapıldı.

Arlin Çiçekçi eserleri ve yazarın son kitabı Servi Nine ve Üç Güzeller hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilir, en güncel edebiyat haberleri için Google Haberler üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Konusu güzele benziyor, yakın bir vakitte okuyabilmem ümidiyle. Çok sayıda roman severe ulaşması dileğiyle, başarılar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

God of War Temalı Yemek Kitabı

God of War Temalı Yemek Kitabı Çıktı: 60’tan Fazla Tarif, Oyuncuları İskandinav Sofralarına Davet Ediyor

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon Mehmed vs Dracula - Fragmanı

“Rise of Empires: Ottoman”ın 2. Sezonu II. Mehmed ile Dracula’nın Hikâyesini Anlatacak: İşte İlk Fragman