in

Şeytanın Müridi: Glenn Meade Kitabı Yıllar Sonra Yeniden Raflarda

Glenn Meade imzalı Şeytanın Müridi – Ölüler Cinayet İşler mi?, yeni yayınevi ile bir kez daha Türkçe raflarındaki yerini aldı.

Şeytanın Müridi - Ölüler Cinayet İşler mi? - Glenn Meade
- Reklam -
- Reklam -

Glenn Meade Glenn Meade imzalı Şeytanın Müridi yeniden satışta. Uzun süredir baskısına ulaşılamayan ve Ölüler Cinayet İşler mi? alt başlığıyla bilinen kitap, Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle bir kez daha Türkçe raflardaki yerini aldı.

1957 yılında İrlanda’da doğan Glenn Meade, yazarlığının yanı sıra Irish Times ve Irish Independent gazetelerinde de yazan eski bir gazeteci, eğitim pilotu ve oyun yazarı olarak da tanınıyor. Özellikle 1994 yılında yayımlanan ilk romanı Kar Kurdu ile dikkat çeken ve olumlu eleştiriler alan Meade, tam zamanlı bir yazar olarak gizem, macera ve polisiye türünde birçok kitap kaleme aldı.

Orijinal adı The Devil’s Disciple olan kitap ilk olarak Haziran 2007’de Doğan Kitap etiketiyle çıkmıştı. Ancak uzun bir süredir baskısı bulunmuyordu. Şimdi, yazarın kitaplarının yayın haklarını satın alan Kırmızı Kedi Yayınevi ile yeni tasarımıyla bir kez daha raflara geldi.

- Reklam -

Hemen aşağıdan kitabın tanıtım metnine ulaşabilirsiniz.

Şeytanın Müridi – Ölüler Cinayet İşler mi? – Glenn Meade | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Şeytanın Müridi - Ölüler Cinayet İşler mi? - Glenn Meade

Kate Moran, bir FBI ajanı… Constantine Gamal, bir seri katil. Namı diğer Şeytanın Müridi…

Moran’ın nişanlısı ve onun on iki yaşındaki kızı, düğünlerinden bir gün önce, seri katil Constantine Gamal tarafından kaçırılıp öldürülür… Moran, yılmadan izini sürecek adeta bir kedi fare kovalamacası sonunda, kara büyü ve ritüeller eşliğinde çifte cinayetler işleyen katili mahkemeye çıkarmayı başaracaktır. İdam edilmeden hemen önce Gamal, Moran’a geri döneceğine ve onu yok edeceğine yemin eder!

- Reklam -

Kısa süre sonra, aynı biçimde işlenen çifte cinayetler yeniden başlayacaktır. Soru basit, Gamal’ı taklit eden biri veya birileri mi var, yoksa Gamal geri mi döndü?

Glenn Meade’in kaleminden Washington’dan Paris’e oradan İstanbul’a kadar uzanan sürükleyici bir polisiye Şeytanın Müridi.

“Meade’in korkutucu anlatımında özel olarak dikkat çeken şey üslubu ve karakterlerin ustkalık ve beceriyle çizilmiş olması.”
Glasgow Herald

Yine ilk baskısında olduğu gibi Cumhur Orancı’nın çevirisiyle gelen eser toplamda 640 sayfadan oluşuyor. Enis Batur ve Bilge Çanakçı’nın da katkılarıyla hazırlanan yeni baskı Aralık 2021 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Glenn Meade’in herhangi bir eserini daha önceden okumuş muydunuz? Şeytanın Müridi’nin konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

11 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Tabii kitabın tekrar basılması güzel ancak Kırmızı Kedi’nin bu kadar geciktirmesi anlaşılır bir durum değil. Bu arada kitabı sipariş ettim.

  Bir de yazarın diğer kitapları sürekli yeni baskı yapıyor, Buz Kapanı hariç. Onun neden basılmadığını da anlamak mümkün değil. Kırmızı Kedi yetkililerden biri burayı takip ediyorsa umarım sesimizi duyar.

 2. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Bende yazarı merak ediyorum ama 2 taneydi galiba baskısı tükenik kitabı var. Onlar yeniden basılırsa alacağım ama 1 yıldan beri tükenik.

  Ekleme: Sadece Buz Kapanıymış.

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Glenn Meade’yi tavsiye ederim. Önce bir kitabını alıp deneyebilirsiniz. Sakkara’nın Kumları veya İkinci Mesih olabilir.

 4. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Yazarın kitapları çok seviliyor. Bir ara risk edip hepsini topluca alayım dedim ama tükenen kitap 1-1.5 yıldan beri baskı yapmıyor. Bende seriyi eksik almak istemiyorum. Basarlarsa yeniden topluca alacağım. Şimdi Kırmızıkedi’ye Dm atacağım, bakalım bir cevap gelirse seni de bilgilendiririm.

  Ekleme: Dm’den yazdım şimdi ama bundan önce Babil Kitaplığı yeni baskı yapacak mı diye sormuşum( Sormuşum diyorum çünkü unutmuşum :joy: ) cevap gelmemiş. Buna gelecek mi bakalım.

 5. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Yıllar önce Sakkaranın Kumları, Şeytanın Müridi ve Buz Kapanı kitaplarının Doğan Kitap’tan alıp okuyup beğenmiştim. Özellikle Sakkaranın Kumları en sevdiğim kitaplardan biri olmuştu.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

6 cevap daha var.

Jujutsu Kaisen 0 gişe rakamları anime film

Jujutsu Kaisen 0 Gişe Rakamları ile Japonya Tarihinin En Büyük İkinci Açılış Filmi Unvanını Elde Etti

don't look up incelemesi netflix

Don’t Look Up İncelemesi: Kuyruklu Yıldız Altında Trump