in

Sissoylu Serisi’nin 5. Kitabı “Benliğin Gölgeleri” Raflarda

Durmak bilmeksizin yazan üretken yazar Sanderson’ın kaleme aldığı “Benliğin Gölgeleri”, serinin takipçilerine sunuldu.

Çağımızın en üretken ve başarılı yazarlarından, Robert Jordan‘dan Zaman Çarkı‘nı devralıp başarıyla sonlandıran, Fırtınaışığı Arşivi ve son zamanlarda dilimize çevrilen Alcatraz serisiyle gönlümüzü fetheden Brandon Sanderson‘ın en sevilen serilerinden biri olan Sissoylu, beşinci kitabı olan “Benliğin Gölgeleri” ile devam ediyor.

Sissoylu Üçlemesi‘nde anlatınların üç yüz yıl sonrasına giden bu kitapta Wax ve Wayne‘in yaşadıklarına tanıklık edeceğiz. Üretkenliği ve dudak uçuklatan hayal gücüyle en sevdiğimiz fantastik edebiyat yazarlarından olan Sanderson, bakalım bizi bu kitapta hangi maceraların içine sürükleyecek. Kitabın arka kapak yazısı ise şu şekilde;
New York Times Çok Satanlar Listelerinin gediklisi Brandon Sanderson’dan politik entrikalar, büyü ve dövüş sanatlarıyla bezeli bir soygun hikâyesi!

Sissoylu Üçlemesi’nde yaşanan olayların ardından üç yüz yıl geride kaldı ve Scadrial modern zamanların eşiğinde. Bir Çiftsoylu olan ve soylu Ev’inin başına geçen Waxillium Ladrian, Yabanlar’da edindiği şeriflik deneyiminin büyük şehirde de işine yarayacağını artık biliyor.

Sürekli devinen, geleceğe umutla bakan ancak hâlâ dengeleri oturmamış Scadrial toplumu, ilk sınavını iş dünyasına kaos getirmeyi ve dinsel çatışmaları körüklemeyi hedefleyen bir dizi suikast ve terör eylemi karşısında verecek. Artık polis teşkilatının resmen üyesi hâline gelen Wax, eksantrik ortağı Wayne ve zeki bir genç olan Marasi, Scadrial’da her şeyi allak bullak edebilecek bir iç kargaşaya mani olmak zorunda.
356 sayfadan oluşan Benliğin Gölgeleri‘nin çevirisi Can Sevinç tarafından yapılmış. Son günlerde Sanderson’ın diğer serilerini de tamamlama yolunda ilerleyen Akılçelen Kitaplar, bu yıl bizlere fazlasıyla Sanderson okutacak gibi gözüküyor, biz de halimizden epey memnunuz.

Oyla!

Zeynep Hantik

Boş zamanlarında çizimler yapıp, öyküler yazan bir okurum. "Madem ki her şeyin sonu gözyaşı olacak, en azından istediğimi yapmalıyım," diyen Rothfuss'a olan sevgimin sonsuz, söylediği sözü çok fazla benimsemiş olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Fantastik, bilimkurgu ve bilgisayar oyunlarına olan ilgim her geçen gün artmakta, bunlar hakkında konuşup tartışabildiğim bir yerde olduğum için son derece mutlu yaşamaktayım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Hoid Hoid dedi ki:

    Ne diyelim darısı oathbringer 'ın başına .

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Efsanevi Canavarlar Nelerdir, Hangi Eserlerde Bulunurlar?

Ve Beklenen Eser “Artemis” Bizlerle