in

“Solgun Ruhlar Kitabı” Uzun Bir Bekleyişten Sonra Raflarda

Göktuğ Canbaba’nın kaleme aldığı Arayış Ormanı serisinin ikinci cildi olan “Solgun Ruhlar Kitabı” okuyucusuyla buluştu.

arayis ormani ust
- Reklam -
- Reklam -

Yerli fantastik kurgu denildiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden olan Göktuğ Canbaba, Arayış Ormanı‘nın ikinci kitabı olan Solgun Ruhlar Kitabı ile yeniden okuyucusuyla buluştu. Ozanın Şarkısı ile tanınan yazarın, geçtiğimiz yılın son günlerinde Tılsım-ı Kudret adlı kitabının yeni baskısının müjdesini vermiştik. Şimdi de çoktandır yolunu gözlediğimiz Arayış Ormanı serisinin devamının haberini de coşkuyla sizlere sunuyoruz.

Doğan Egmont Yayınevi tarafından basılan Solgun Ruhlar Kitabı’nın tanıtım bülteni:
arayis ormani“Arayış Devam Ediyor…
O Zaman Yolculuk Başlasın!

“Önünde daha uzun bir yol var Bekçi. Önce evine dönecek, Alt İstanbul’un ruhuna Arayış Ormanı’ndan çıktığını ve benim bir parçamı aldığını söyleyeceksin. O da seni tanımalı. Sonra evine git. Fedailerin seni eğitmesine izin ver…”

- Reklam -

Deniz, kendi ağacının, yani Ruhlar Ağacı’nın söylediği her şeyi yaptı. Hayalet Marangoz’a asasını yaptırmak ve ardından da Ay Manastırı’nı bulmak için sabırsızlanıyordu. Kendini diyara Bekçi olarak tanıtabilmesi için bu şarttı. Ama beklenmedik bir gelişme, maceranın tahmin ettiğinden de önce başlamasına neden olacaktı. Artık Konsey’in ve diyarın geleceği genç bekçi Deniz’in elindeydi. Üst İstanbul’un büyü dolu dünyasında, tılsımcı dostu Ena ve Bozkır Cadılarından Levia ile birlikte çıkacağı yolculuk hiç kolay olmayacaktı. Deniz, Hayalet Marangoz’u nasıl bulacaktı ve Ay Manastırı’nda nelerle karşılaşacaktı? Cadılara ve karanlık güçlere karşı vereceği savaşı kazanabilmek için önünde zorlu bir macera vardı.

- Reklam -

O Zaman Yolculuk Başlasın!”
Yerli bir fantazya okumanın heyecanını sizlerle paylaşırken serinin ilk kitabının incelemesini şuraya, Göktuğ Canbaba ile Arayış Ormanı hakkında yaptığımız röportajı da şuraya bırakıyor ve şimdiden keyifli okumalar diliyoruz.

Uygar Özdemir

Sanat tarihi, Türk mitolojisi ve fantastik edebiyat meraklısı; sıklıkla okur, çizer, yazar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

dunyayi kurtaran adam 2k ust

Amerikalı Yönetmen “Dünyayı Kurtaran Adam”ı Kurtardı

marsandiz fanzin 14 ust

Marşandiz Fanzin 14. Sayısıyla 5. Yaşını Kutluyor!