Stephen King ve Oğlunun Yazdığı “Uyuyan Güzeller” Raflarda

Stephen King'in oğlu Owen King'le birlikte kaleme aldığı korku-gerilim romanı Uyuyan Güzeller artık Türkçe.

Korku edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından Stephen King‘in en küçük oğlu Owen King‘le birlikte yazdığı Uyuyan Güzeller (Sleeping Beauties) ile bundan bir yıl kadar önce tanışmıştık hatırlarsanız. Yurt dışında büyük bir ilgiyle karşılanan kitabın bizde ne zaman yayınlanacağını merak ederken Altın Kitaplar bir kez daha bizleri hayal kırıklığına uğratmadı ve sadece 10 ay bir sürenin ardından romanı biz Türk okurlarla buluşturdu.

Uyuyan Güzeller tüm kadınların derin bir uykuya daldığı ve erkeklerin dünyada tek başlarına kaldığı distopik bir yakın gelecekte geçiyor.

Uyuyan Güzeller | Arka Kapak Yazısı

“Şimdi burada dünyanın kaderine karar verilecek.”

Bir gün bütün kadınlar, uykuya daldığında vücutlarını saran bir tür kozanın içinde hapsolurlar ve bir daha uyanamazlar. Eğer uyandırılırlarsa veya bedenlerini saran o koza bir şekilde yırtılırsa diğerleri için ölümcül bir tehdit haline gelirler.

Uyudukları sırada başka bir yere gider kadınlar; daha güvenli ve adil bir yerdir burası, erkek şiddeti ve nefret değil, uyum ve dayanışma vardır. Kendilerine yeni bir hayat kurmaya başlarlar.

Yalnızca bir kadın bu uyku hastalığından etkilenmez. Her şeyin başlangıcı ve sonu olan gizemli bir kadın: Evie. O, incelenmesi gereken bir tıbbi anomali midir, yoksa öldürülmesi gereken bir iblis midir? Kadınların terk ettiği ve en ilkel dürtüleriyle baş başa kalan erkekler fikir
ayrılığına düşerler. Eşlerinin ve kızlarının geri dönmesi için kimi Evie’yi öldürmek, kimi de onu kurtarmak ister. Gezegendeki bütün kadınların ve erkeklerin kaderi, bu birkaç gün içinde Dooling adlı küçük bir kasabada belli olacaktır.

Baba-oğul King’lerin kaleminden Yunan tragedyalarını andıran epik bir destan, bir modern zaman masalı.

“Eninde sonunda bütün kadınlar uyuyacak, bütün erkekler ölecek ve bu hırpalanmış dünya sonsuzluğa kadar sürecek bir rahatlamayla soluk alacak.”

Çevirisini Esat Ören‘in yaptığı roman şu anda ön siparişte, 9 Temmuz‘dan itibarense tüm kitapçılarda bulunabilecek. Üstadın hayranlarına mutlulukla duyurulur.

GÖZ ATIN  Stephen King'in "Sis"i Artık Tam Metin!
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Stephen King ve Oğlunun Yazdığı “Uyuyan Güzeller” Raflarda için 6 yorum

 1. Anita dedi ki:

  Haber için elinize sağlık.Eseri dilimizde okuyabilmek mutluluk verici…


 2. Acaba bu kitabı okumuş arkadaşlarımız var mı? Diğer yerlerdeki yorumlara buradakiler kadar güvenmiyorum :slight_smile: Okuyan birileri yorumlayabilirse çok sevinirim.

  Konu çok ilgimi çekti. Baba-oğul ortaklığının da meyvesini görmeyi arzu ediyorum. Bir de üstüne Kitapyurdu’nda %35 indirimde görünmesi eklendi :slight_smile: Tek eksiğim Rıhtım yorumları.


 3. mit dedi ki:

  Ben de merak ediyorum. Yok mu okuyan? @periyodiknesriyat kaçırmaz normalde King’in kitaplarını ama bilemedim :slight_smile:


 4. Hayır bu gerçek olamaz .


 5. Ben de merak ediyorum ama böbreğimi satıp alabilirim ancak.


Stephen King ve Oğlunun Yazdığı “Uyuyan Güzeller” Raflarda

Stephen King’in oğlu Owen King’le birlikte kaleme aldığı korku-gerilim romanı Uyuyan Güzeller artık Türkçe.

Başa dönün