in ,

Stephen King’in Kara Kule Uyarlamasından İlk Soundtrack Geldi!

Stephen King’in Kara Kule serisinin bu sene vizyona girecek film uyarlamasından ilk soundtrack geldi!

Bu sene ağustos ayında vizyona girmesi beklenen ve yıllardır ertelen/iptal ol/yeniden hazırlan süreçleriyle pek çok Stephen King hayranının yüreğini eskitmiş olan Kara Kule‘nin sinema filmi uyarlamasında günler hızla geçmeye devam ediyor!

Filmden yayınlanan ilk soundtrack ise tek kelimeyle muhteşem!

Nikolaj Arcel‘ın yönetmenliğini üstlendiği filmde Silahşor Roland rolüyle Idris Elba‘yı, Siyahlı Adam rolündeyse Matthew McConaughey‘i göreceğiz. Özellikle Roland tercihi açısından çeşitli(!) tartışmalara sebep olan filmi öyle ya da böyle bütün King hayranlarının merakla beklediğini biliyoruz.

Bu soundtrack’ten sonra beklemesi daha zor olacağı ise bir gerçek!

Behind Blue Eyes adını taşıyan şarkı, The Who‘nun meşhur, aynı isimli parçasının cover’ı. İşte bu soundtrack’in  Spotify linki ve kapağı hemen aşağıda!

Oyla!

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Metro 2035 Ön Siparişte!

Karanlık Cevher Serisi’nin Yazarı Philip Pullman Yeni Bir Üçlemeyi Müjdeledi!