in

Stephen King’in “Korku Ağı” Yenilenmiş Baskısıyla Raflarda!

Stephen King’in en önemli eserlerinden biri olarak gösterilen Salem’s Lot tam metinli baskısıyla yeniden raflarda!

Korku Ağı Stephen King

Stephen King‘in ilk işlerinden birisi olan “Korku Ağı”, vaktinde Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini almıştı. Ancak uzun bir süredir kitabın baskısına ulaşılamamaktaydı. Altın Kitaplar geçtiğimiz günlerde bu önemli eseri TAM METİN halinde yeniden yayınlayacaklarını duyurduğundaysa çoğu King hayranı haklı olarak sevinç gözyaşları döktü.

Kitabın daha önce Altın Kitaplar‘dan çıkan versiyonu 389 sayfaydı. TAM METİN haliyse 592 sayfa olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce Kabuslar Pazarı, Göz gibi Stephen King kitaplarından da hatırlayacağımız Esat Ören‘in çevirmenliği üstlendiği kitabın arka kapağına hep birlikte göz atalım:

Korku Ağı – Stephen King | Arka Kapak

“Bak ve beni gör, cılız adam. Senin şömine önünde bir kitapla birkaç saat geçirdiğin gibi yüzyıllar geçiren Barlow’a bak. Bak ve elindeki sefil sopayla öldürmeye çalıştığın, gecelerin bu muhteşem yaratığını gör. Bana bak, yazar bozuntusu! Ben insan hayatlarını yazdım ve mürekkep olarak kan kullandım. Bana bak ve ümidini kes!” Jerusalem’s Lot küçük bir New England kasabasıdır ve burada da, benzeri yerlerde olduğu gibi dedikodular, tuhaf tipler ve saygı değer insanlar vardır. Tabii garip olaylar hakkında söylentiler de yok değildir; ama her kasabada olduğu kadar…

Yazar Ben Mears, çocukluk yıllarını konu alan ve o günlerden beri ona musallat olmuş korkularıyla yüzleşmek amacıyla bir roman yazmak için Lot’a döner. Çocukken tanık olduğu korkunç olayın gerçekleştiği ev Marsten Köşkü işte karşısındadır; fakat yeni ve gizemli kiracıları vardır. Kasabada bazı kuşkulu şeyler yaşanmaya başlayınca, Mears’ın belleğindeki karanlık anılar da canlanmaya başlar: Önce bir köpek hunharca öldürülmüş olarak bulunur, ardından bir çocuk kaybolur. Bunlar başlangıçta çok da sıra dışı olaylar olarak görülmez, fakat liste uzamaya başlar. Çok geçmeden kasabayı saran şaşkınlık hayrete, belirsizlikler dehşete dönüşecektir.

Televizyonu kapatın  daha iyisi, koltuğunuzun yanı başındaki hariç, bütün lambaları da kapatın. Ondan sonra, bu loş ışıkta sizinle vampirler hakkında konuşalım. Sanırım, sizi onların varlığına inandırabilirim.
Televizyon dizisi ve film olarak da karşımıza gelmiş Salem’s Lot‘a bir kez daha dönmeye ve her şeyden önce, özlediğimiz gerçek vampirlerle yeniden tanışmaya hazır mısınız?

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koleksiyoncu ust

Seçkide Doksan Birinci Ay

kul dagindaki kutuphane ust 1

Bir Garip Kitap “Kül Dağı’ndaki Kütüphane” Çıktı!