in

Steven L. Peck’in “Kısa Bir Cehennem Ziyareti” Adlı Romanı Raflarda

Cehenneme giden ama işkence görmeyi beklerken burayı yazılabilecek tüm kitapların olduğu bir yer olarak bulan bir adamın başından geçenleri konu alan “Kısa Bir Cehennem Ziyareti” raflarda.

kisa bir cehennem ziyareti ust

Bir bilim insanı ve aynı zamanda da bir yazar olan Steven L. Peck’in Kısa Bir Cehennem Ziyareti adlı metafizik romanı Çınar Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Roman, Soren Johansson’un ölerek cehenneme yaptığı yolculukla birlikte bizleri alışılagelmiş cehennem tanımının dışına çıkarmayı amaçlıyor. Johansson cehennemde üzüntü ve işkence bulmayı beklerken aslında cehennemin yazılabilecek tüm kitapların var olduğu bir yer olduğunu görüyor. Cehennemden kurtulabilmek içinse kendi hayatının yazılı olduğu kitabı aramaya koyuluyor. Belki de yazılmış milyarlarca kitabın içinden sizin hayatınızın yazılı olduğu kitabı aramak pek de kolay olmasa gerek…

Romanın tanıtım bülteni ise şöyle;
kisa bir cehennem ziyaretiSıradan bir adam olan Soren Johansson öldüğünde, kendini cehennemde bulur. Orada onu sonsuz bir umutsuzluk, işkence ve hüzün beklemektedir ama bu cehennem ona öğretilenlerden yine de çok farklıdır: Burası, yazılabilecek tüm kitapların var olduğu bir yerdir ve oradan kurtulabilmek için kendi hayatının anlatıldığı kitabı bulmak zorundadır.

Biliminsanı ve yazar Steven L. Peck, varoluşu, ölümü, sonsuzluğu sorguladığı bu metafizik romanında, Borges’in ünlü “Babil Kitaplığı” öyküsüne yeni bir yorum getiriyor ve gotik edebiyatın öncü eserlerinden biri olan Vathek’ten beri işlenen umutsuzluk ve ölümsüzlük kavramları üzerine karanlık bir anlatıya imza atıyor.
Çevirmenliğini Yosun Erdemli’nin üstlendiği 112 sayfalık romana fiziksel ve sanal mağazalardan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

gergedan ust

Mine Söğüt Sessizliğini Büyük Küfür Kitabı “Gergedan” ile Bozdu

Diriliş - İnceleme - Lev Tolstoy

Diriliş: Kararlı Bir Tövbekârın Yıllar Sonra Filizlenen Vicdan Azabı!