Gece Yarısı Güneşi Twilight

Yerli Bilimkurgu “Biz Diğerleriyiz” Raflarda

Yerli yazarlarımızdan Suat Başkır’ın kaleme aldığı “Biz Diğerleriyiz,” Cinius Yayınları aracılığıyla raflardaki yerini aldı.

Cinius Yayınları’nın Çağdaş Türk Yazarları Dizisi kapsamında çıkardığı romanlara bir yenisi daha ekleniyor. Daha önce İkinci Adam Yayınları’ndan çıkan  Mekanik ve İnsanın İtirafları (Yeni Gelen Türe Mektuplar) adlı sıra dışı kitaplarını okuma şansına eriştiğimiz Suat Başkır’ın yeni bilimkurgu romanı Biz Diğerleriyiz geçtiğimiz günlerde çıkışını yaptı.

İstanbul’un bağrında geçen kitapta baş karakterimiz “Carmina” Burhan’ın dışlanmış bir bireyden dünyanın kaderini değiştiren bir kişiye dönüşmesine şahit oluyoruz. Romanın tanıtım bülteni şu şekilde:

Tüm evrenin bilgi kitaplığı ve sosyal bağı olması amaçlanan dünya, üzerindeki eksik kalmış varlıkların yarattığı bilinçsizce bir kaos ile günden güne kendisini koruyan enerjisini tüketmekteydi. Kahramanımız “Carmina” Burhan, Beşiktaş iskelesinde hat motorlarında çımacılık yapan, otuz beş yaşında olmasına rağmen dört buçuk yaş zekasına sahip saf bir karakterdir.

Bir gün yolda bulduğu bir cüzdanla yaşamı değişir.

“Biz Diğerleriyiz” isimli bir yeraltı grubunun işaretleri ile yol göstermesi sayesinde, kilit rol oynadığı yolculuklarının sonunda, zeka geriliği olan dışlanmış bir karakterden dünyanın kaderini değiştiren bir yeni zaman peygamberi kimliğine bürünür.

Tüm bunlar yaşanırken hikayenin büyük fotoğrafına ise hipnoz seansındaki bir şizofreni hastasının doktoru ile sohbetleri ışık tutacaktır.

122 sayfadan oluşan kitap raflarda yerini aldı bile, şimdiden keyifli okumalar.

GÖZ ATIN  Katilbot Günlükleri İkinci Cildiyle Devam Ediyor: Yapay Koşullanma

antares
1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yerli Bilimkurgu “Biz Diğerleriyiz” Raflarda

Yerli yazarlarımızdan Suat Başkır’ın kaleme aldığı “Biz Diğerleriyiz,” Cinius Yayınları aracılığıyla raflardaki yerini aldı.

Başa dönün