in

Sürgün Çocuklar Raflarda!

Ödüllü yazar Margaret Peterson Haddix’in distopya soslu romanı Sürgün Çocuklar piyasaya çıktı.

surgun cocuklari ust
- Reklam -
- Reklam -

Çocuk ve gençlik edebiyatının en başarılı yazarlarından biri kabul edilen ve New York Times En Çok Satanlar listesine adını yazdırması dışında pek çok ödüle sahip olan Margeret Peterson Haddix‘in kaleminden çıkan Sürgün Çocuklar, raflardaki yerini aldı.

Kitabın tanıtım bülteni ise şöyle:

Yetim Değilmişiz Meğer…

- Reklam -

Daha küçücük birer bebekken Fred adındaki yetişkinler tarafından güvenlikleri için anne ve babalarının yanından alınıp Fredkent’e getirilen çocuklardan biri olan Rosi, geçen on iki yılın ardından küçük kardeşi Bobo ve diğer çocuklarla birlikte ailelerinin yanına geri gönderileceklerini haber alır.

Bir yandan yıllar sonra gerçek evlerine, gerçek anne ve babalarına kavuşacakları için heyecanlanırken bir yandan da alıştıkları hayatı ve surgun-cocuklarFred anne-babalarını bırakacakları için üzülüp endişelenen Rosi, yeni evlerine vardıklarında endişelerinde pek de haksız olmadığını görür. Yıllardır ayrı kaldıkları yuvaları hiç de beklediği gibi değildir, gerçek anne ve babaları da öyle.

- Reklam -

Fredler tarafından, diğer tüm çocuklar gibi, sonsuz bir anlayış ve şefkatle büyütülen Rosi, gerçek anne ve babasının ona düşman gibi davranıp şiddete başvurmaktan hiç çekinmediği bu ürkütücü yerde küçük kardeşi Bobo’yu korumaya ve gerçekte neler olup bittiğini ortaya çıkarmaya kararlıdır. Ne var ki gerçekler on iki yaşındaki bir çocuğun anlayamayacağı kadar korkunçtur.

Gençlik edebiyatının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan GO! Kitap etiketiyle piyasaya sürülen Sürgün Çocuklar’ın çevirisi Selen Ak tarafından yapılmış. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

finnegan uyanmasi ust

“Çevrilemez” Denilen Finnegan Uyanması Bu Defa Bütünüyle Türkçe!

cam kilic ust

Kızıl Kraliçe Serisi, Cam Kılıç ile Devam Ediyor