in

Tarikat: Maxime Chattam Yeni Gerilim Romanı ile Böcekler ve Kıyameti Bir Araya Getiriyor

Fransız gerilim ve polisiye roman yazarı Maxime Chattam, yeni kitabı Tarikat ile Panama Yayıncılık etiketiyle okurun karşısına çıkıyor.

Tarikat - Maxime Chattam

Kaleme aldığı polisiye ve gerilim romanları ile tanınan Fransız yazar Maxime Chattam, Tarikat adlı yeni kitabı ile Türkçe raflarındaki yerini alıyor. Panama Yayıncılık, yazarın son kitabını okurlarla buluşturuyor.

Daha önce dilimizde Zamanın Efendisi, Leş, Gaia Teorisi, Kaosun Sırları ve Zamanın Kanı gibi kitapları ile tanıdığımız Maxime Chattam şimdi başka bir yayınevi ile karşımıza çıkıyor.

1976 yılında Herblay, Fransa’da doğan yazar krimonoloji eğitimi sonrası pek çok gerilim ve polisiye romanına imza attı.

Orijinal adı Un(e)secte olan bu roman ise ilk olarak 2019 yılında yayımlanmıştı. Panama Yayıncılık, yazarın son eserini Tarikat adı ile anadilinde yayımlanışından bir sene sonra karşımıza çıkardı.

Bütün böceklerin aniden birbirleri ile iletişim kurup organize olduğu karanlık bir gelecek tasarısını okurla buluşturan eserin detaylı konusu aşağıdaki gibi.

Tarikat – Maxime Chattam | Arka Kapak Tanıtımı

Dünya üzerindeki her bir insana karşılık bir buçuk milyar böceğin olduğunu biliyor muydunuz? Bütün böcekler aniden birbiriyle iletişim kurmaya ve organize olmaya başlasaydı, birkaç günden daha fazla hayatta kalamazdık. Kelimenin tam anlamıyla kıyameti yaşardık.

Peki bu böceklerden her biri, bir tarikatın amaçları doğrultusunda yönlendirilseydi? Tarikat, hem insan türüne iyilik yapmak hem de gün geçtikçe daha da bencilleşen insanlık karşısında can çekişen gezegeni rahata kavuşturmak istiyor.

İnsanlığı böceklere yem ederek, ebedi dinginliği sağlamanın peşinde koşan bir kıyamet tarikatı…

Fransız geriliminin ustalarından Maxime Chattam, insanı gerçeklikten koparmadan kurgunun içine çeken üslubuyla en temel korkularımızdan birini konu ediniyor. Tarikat’ı okurken uykusuz gecelere hazırlıklı olmalısınız.
Meltem Gezgin tarafından Türkçeye kazandırılan kitabın sayfa sayısı ise 464.

Tarikat - Maxime Chattam

İlk kitabı Kötü Ruh ile 2002 yılında çıkış yakalayan Maxime Chattam, hem dünyada hem de ülkemizde oldukça ilgi gören gerilim yazarları arasında yer alıyor. Çoğu görüş, yazarın aldığı kriminal derslerin faydasını bolca gördüğünü işaret ediyor.

Peki siz daha önce Chattam ile tanışmış mıydınız? Tarikat (Un(e)secte) kitabının konusu ilginizi çekti mi? Yazara ve esere dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Turkish Detective Dizisi Geliyor: Uluslararası Türk Polisiye Kahramanına Hazır Olun!

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Scott Pilgrim Anime

Scott Pilgrim Anime Uyarlaması Yolda Olabilir

Brave New World dizi

Brave New World Dizisi Yayın Tarihi ve Fragman