in , ,

The Sandman Sesli Kitabı Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Neil Gaiman’ın ünlü çizgi roman serisi The Sandman sesli kitabı 2. bölüm için perdelerini aralıyor. İlk sahneden tanıdığımız ünlü isimler yine seslendirme kadrosunda.

The Sandman Act 2 sesli kitap

Neil Gaiman imzalı ünlü çizgi roman serisi The Sandman Act 2 ile sesli kitap olarak kaldığı yerden devam ediyor. Amazon Audible özel yapımı olarak karşımıza çıkan macerada yine ünlü isimler seslendirmen olarak yer alıyor.

İlk bölümü geçen yıl temmuz ayında çıkan ve hayranlarca çok beğenilen sesli kitap serisi devam ediyor. Serinin anlatıcılığını yapan Neil Gaiman çeşitli aktörlerle birlikte oldukça kaliteli bir yapım ortaya koymuştu. İlk bölümde olduğu gibi yine Dream (Rüya) rolünde James McAvoy’u dinleme fırsatı bulacağız. Ünlü oyuncuya Kat Dennings, Michael Sheen ve Andy Serkis çeşitli rollerde eşlik edecek. Bu isimlerin yanı sıra açıklanan kadroda Jeffrey Wright, Regé-Jean Page, Brian Cox, Emma Corrin, John Lithgow, David Tennant, Bill Nighy, Kristen Schaal, Kevin Smith, Aidan Turner, Bebe Neuwirth, Adrian Lester, Miriam Margolyes, Arthur Darvill ve Ray Porter yer alıyor. Serinin müziği ise BAFTA ödüllü müzisyen James Hannigan tarafından besteleniyor.

22 Eylül 2021 tarihinde Audible üzerinden yayınlanması beklenen ikinci cilt, ilk bölümde olduğu gibi Dirk Maggs tarafından yönetiliyor. Dahası Audible ikinci bölümün çıkması şerefine ilk bölümü ücretsiz olarak dinleyicilerine sunmuş durumda. Amazon, The Sandman sesli kitabının geleceği konusunda tam olarak bir şey söylemese de, bu senenin başında yaptığı açıklamada en azından üç sezon boyunca devam edeceğini belirtmişti. Üçüncü bölümün kadrosu veya yayınlanma tarihi konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

The Sandman Act 2, Dört, Beş ve Altıncı Ciltleri İçerecek

The Sandman Act 2 Sesli Kitap

The Sandman sesli kitabı, zengin seslendirme kadrosu ve çizgi romanın başarısıyla birçok okura ulaşma fırsatını yakaladı. Eser aynı zamanda Temmuz ve Ağustos 2020 yılının en çok dinlenen yapımları arasında yer aldı. İkinci bölümün de aynı başarıyı yakalaması bekleniyor. 2. sezon çizgi roman serisinin dördüncü cildi Season of Mist (Sisler Mevsimi), beşinci cildi A Game of You (Sen Oyunu) ve altıncı cildin iki hikâyesini içerecek.

Netflix tarafından uyarlama çalışmalarına devam edilen The Sandman, okuyucularına ve izleyicilerine yeni içerikler sunmaya devam ediyor. Usta yazar Neil Gaiman tarafından DC Comics bünyesinde ilk defa yayınlanmaya başlamasından bu yana oldukça ilgi ve dikkat çeken eserlerden biri olarak anılmıştı. Şimdilerde ise adaptasyonlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Siz The Sandman sesli kitabı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Comicbook

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Blade Runner: Black Lotus Fragmanı

Blade Runner: Black Lotus Anime Dizisinden İlk Fragman

Dragon Ball Super: Super Hero

Yeni Dragon Ball Super Filminin Adı Belli Oldu