in

George R.R. Martin, “The Winds of Winter”ın Tamamlanmasına Yaklaşık 500 Sayfa Kaldığını Açıkladı

The Winds of Winter kitabı için “son düzlük” görünmüş olabilir. George R.R. Martin, Kış Rüzgârları’nı tamamlamak için yaklaşık 500 sayfası kaldığını açıkladı.

The Winds of Winter - Son Sayfalar - George RR Martin

The Winds of Winter kitabı için yeni bir güncelleme yayınlandı. George R.R. Martin, Kış Rüzgârları için yaklaşık 500 sayfası kaldığını duyurdu.

HBO tarafından televizyona Game of Thrones adıyla uyarlanan ve yayınlandığı günden beri tam bir fenomene dönüşen dizi, 2019 yılında final yaptı. Dizinin adapte edildi Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi ise finale hâlâ iki uzun kitap kadar uzakta.

Beşinci kitap A Dance with Dragons (Ejderhaların Dansı) 2011’de yayımlandı. Hayranlar 10 yılı aşkın süredir serinin altıncı kitabı The Winds of Winter’ı bekliyor. George R.R. Martin, yeni kitabın “serinin en uzun kitabı” olacağını ve diziden farklı yönde ilerleyeceğini açıklamıştı.

Martin, komedyen Ike Ufomadu’nun hazırladığı ve çizgi karakter Dr. Ike Bloom’un sunduğu komedi haber programı Tooning Out the News’e konuk olarak kitapların akıbetine dair yeni detaylar paylaştı.

The Winds of Winter - Son Sayfalar - George RR Martin - Kis Ruzgarlari

George R.R. Martin’den Yeni “The Winds of Winter” Açıklaması

Eğlence temalı programda, Martin’in “yazarlık sorununu çözmek için” bu yıl 22 kitabı yayımlanan üretken yazar James Patterson’a bağlanıldı. Patterson, Martin’e beşinci kitaptan sonra geçen 11 yılda ne kadar yol kat ettiğini sordu.

Martin ise 1.100-1.200 sayfa yazdığını ve kitabın bitmesine yaklaşık 400-500 sayfa kaldığını kaydetti. Patterson’ın önerisi ise bir şekilde tüm bu sayfaları üç farklı kitaba bölerek “yazar tıkanıklığı” sorununu çözmesi şeklinde oldu. Bu fikir Martin’i oldukça eğlendirdi.

George R.R. Martin 6. Kitap Tavsiye

HBO’nun dizi uyarlaması başladıktan hemen sonra yayımlanan A Dance With Dragons toplamda 1.040 sayfadan oluşuyor. Serinin ilk kitabı ise 700 sayfanın biraz altındaydı.

Martin, Kış Rüzgârları’ndaki yolun dörtte üçüne yakınını tamamladığını ifade ediyor. Kış Rüzgârları yayımlandıktan hemen sonra da Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin finali olan A Dream of Spring’i yazmayı planladığını kaydediyor.

6. kitap için henüz resmi bir çıkış tarihi belirlenmiş değil.

74 yaşındaki George R.R. Martin, bir yandan da serisinin yeni televizyon uyarlamalarında aktif olarak görev alıyor.

Yazarın katıldığı eğlence programının kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video

(Videoyu YouTube üzerinden görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Siz yazarın The Winds of Winter kitabında geldiği aşamayı nasıl karşılıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden daha yakından takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

30 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  Bence kitabı ikiye bölüp yayınlasın. Biz ilk yarıyı garantiye alalım. Tabi kitap 501 sayfa değilse.

 2. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

  Sadece gülüyorum. Ahahahhahahahaa. Bi çıksın da görelim dedem yaa!

 3. Avatar for Artorias Artorias dedi ki:

  Ben diziyi de unuttum kitaplarını da. Yaşıyorken yazar ve bitirir umarım. Ya değilse yedek yazar olan Patrick Rothfuss’un eline bakacağız o da hayatta devamını getiremez diye düşünüyorum. Malum 10 yıldır KKG’nin 3. kitabını yazacak.

 4. Avatar for alper alper dedi ki:

  Kitap kaç sayfa. 550 mi? :slight_smile:

 5. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Kitabın 1200 sayfadan uzun olacağını biliyoruz. En azından 1300 civarı olacaktır.

  En azından yarısından fazlasını tamamlamış.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

25 cevap daha var.

Hades 2 Geliyor: Mitoloji Temalı Oyundan İlk Tanıtım Fragmanı

Yunan Mitolojisi Odaklı Roguelike Oyunu “Hades”in Devam Macerası Geliyor

Avatar 2 Yorumlari The Way of Water

“Avatar: The Way of Water”dan İlk Yorumlar Geldi: “Her Açıdan İlk Filmden Daha İyi”