The Witcher Serisinin 6. Kitabı “Kırlangıç Kulesi” Nihayet Türkçede

The Witcher kitaplarının Türkçedeki macerası sürüyor. Serinin merakla beklenen 6. kitabı "Kırlangıç Kulesi" sonunda bizlerle!

Andrzej Sapkowski’nin oyun ve diziye de uyarlanan fantastik kurgu serisi The Witcher kitaplarında sırada altıncı adım var! Serinin merakla beklenen yeni kitabı nihayet Türkçe olarak raflardaki yerini almaya hazırlanıyor!

En son Kasım 2018’de serinin beşinci kitabı “Ateşle İmtihan” karşımıza çıkmıştı. Şimdiyse macera biraz daha kızışıyor. “Kırlangıç Kulesi” (Wieża Jaskółki) adını taşıyan yeni ciltle karşı karşıyayız.

The Witcher #6: Kırlangıç Kulesi arka kapak tanıtımı şu şekilde:

Vahşi Av hasadını topluyor!The Witcher

“Yosunlarla kaplı, samandan yapılma çatısı çökmüş kulübeye hava karardıktan sonra biri usulca yaklaşıp içeriye bakacak olsa alevlerin ışığında ve ocağın korunda bir post yığının üzerine eğilmiş kır sakallı bir ihtiyar görürdü. Ayrıca kül sarısı saçlı, bir çocuğunkini andıran yeşil gözleriyle uyumsuz, yanağında berbat bir yara izi taşıyan bir kız da görürdü.”

Tüm dünya amansız bir savaşın ortasında kalmıştır. Bir haydut takımına katılıp hayatında ilk kez özgürlüğün tadını çıkaran Ciri ise bir tuzağa doğru çekilmektedir. Nilfgaard ajanları, kelle avcıları, büyücüler, Yennefer, Geralt ile arkadaşları geleceği kehanetlerde anlatılan genç kızın peşine düşmüştür. Geralt ve arkadaşları onu kurtarmak için var güçleriyle çalışırken, düşmanlarının onu ölü veya diri ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.

Saklanabileceği bir yer kalmayan Ciri’nin kaçabileceği tek bir yer vardır: Kırlangıç Kulesi!

“BU KİTABI GERÇEKTEN, GERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİM… SAPKOWSKI’NİN DÜNYASINDAKİ HİÇBİR KARAKTER SİYAH-BEYAZ DEĞİL. GERALT VE CANAVARLAR DÂHİL HERKES GRİNİN BİR TONU.”  – The Deckled Edge

560 sayfalık yeni cildin çeviri ve editörlük koltuklarında ise serinin önceki kitaplarında da karşımıza çıkan Regaip Minareci ve Kemal Küçükgedik ikilisi var.

Şu an ön siparişte olan ve genel satışa 3 Ağustos’ta açılacak kitabın etiket fiyatı 59,98 TL olarak duyuruldu. Aynı zamanda çeşitli internet sitelerinde 6’lı set hâlinde de seriyi edinmeniz mümkün.

GÖZ ATIN  Witcher Geralt, "Monster Hunter World" Oyununa Konuk Oluyor

The Witcher serisinin okuma rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sırada sizleri yaklaşmakta olan Netflix’in The Witcher dizisinden ilk fragmanla baş başa bırakalım.


Witcher: Dönüşü Olmayan Yol

Witcher: Bazı Şeyler Biter, Bazı Şeyler Başlar
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

The Witcher Serisinin 6. Kitabı “Kırlangıç Kulesi” Nihayet Türkçede için 9 yorum

 1. Bu witcher’a başlasam mı. İlginç gözüküyor ama basmakalıp karakterler okuyamam.


 2. Batuhan dedi ki:

  60 lira ne ya! Şaka gibi


 3. god dedi ki:

  Pegasus’tan yine bir “Kapak nasıl yapılmamalı? - 101” ders kitabı…


 4. GkiraraJ dedi ki:

  Kidega da 40 tlye görmüştüm az önce.


 5. Nemo dedi ki:

  Tam çıktı diye sevindim, heyecanla girdim Kidega’ya sepete fırlatacaktım… Fiyatı görüp hüzünle kapadım sayfayı. :frowning:


The Witcher Serisinin 6. Kitabı “Kırlangıç Kulesi” Nihayet Türkçede

The Witcher kitaplarının Türkçedeki macerası sürüyor. Serinin merakla beklenen 6. kitabı “Kırlangıç Kulesi” sonunda bizlerle!

Başa dönün