in

Twilight: Midnight Sun, İlk Kitapta Eksik Olan Bir Sahne İçerecek

Stephenie Meyer, Edward Cullen’ın bakış açısıyla anlatılan Twilight: Midnight Sun adlı yeni kitabında Alacakaranlık’ta olmayan bir sahnenin bulunacağını açıkladı.

Twilight Alacakaranlık Kristen Stewart

Alacakaranlık yazarı Stephenie Meyer, yeni yayınlanacak Twilight: Midnight Sun adlı kitabının, orijinal seride yer almayan eksik bir sahne içereceğini açıkladı.

Twilight, ilk yayınlandığı 2005 yılından bu yana dünya çapında milyonlarca okura ulaşan bir seri oldu. Yıllar sonra yeni kitabı Twilight: Midnight Sun (Alacakaranlık: Geceyarısı Güneşi) ile yeniden raflara gelecek olan seri, Alacakaranlık hikâyesini Edward Cullen’ın perspektifinden anlatacak.

Bilindiği gibi orijinal seri Bella Swan’ın gözünden anlatıldı. Serinin yayınlanan hiçbir kitabı da bir vampirin perspektifini yansıtmadı. Aslında böyle bir bakış açısına sahip olan kitap yıllar önce raflara gelmiş olacaktı. Meyer kitabın ilk taslaklarını 2008 yılında yazmaya başlamıştı. Ancak daha sonra bu taslakların çalınarak internet üzerinden yayınlanmasıyla birlikte yazar projeyi 12 yıl boyunca beklemeye aldı.

Twilight: Midnight Sun

Konuyla ilgili 2008 yılında bir röportaj veren Meyer, bir süre boyunca kitabın adını dahi duymak istemediğini ve herkesin bu taslakları unuttuktan sonra kendini yalnız hissetmeye başladığı anda yazmaya devam edeceğini söylemişti. Belli ki o anın geldiğine karar veren yazar son zamanlarda proje üzerinde çalışmaya geri döndü ve başlangıçta sızan 12 bölümü genişletti.

Nihayet geçen ay duyurulduğu şekilde Twilight: Midnight Sun, 4 Ağustos 2020 tarihinde raflardaki yerini almaya başlayacak. Şimdi de hayranların merakla beklediği kitap hakkında yeni bir bilgi geldi.

Stephenie Meyer: “Twilight: Midnight Sun için Devam Kararını 10. Yıl Dönümü Sonrasında Aldım”

Stephenie Meyer, Midnight Sun’un orijinal Alacakaranlık hikâyesinden eksik bir sahne içereceğini ve bu durumun kendisini yıllarca rahatsız eden bir yokluğa sürüklediğini açıkladı.

Kendi sitesinde de yayınladığı Letters To Stephenie Meyer (Stephenie Meyer’a Mektuplar) bölümlerinin birinde konuyla ilgili şunları dile getirdi:
“… Hikâyeye tekrar geri dönebildim ve aynı zamanda beni hep çıldırtan o küçük eksik parçayı yazabildim!”
Yazar bu eksik parçayı neden orijinal Alacakaranlık kitabına dahil etmediğine de açıklık getirdi:
“Bir editörün bana bir noktada, ‘Burada ne oldu? Bunu neden doldurmuyorsun? Neden orada yok?’ demesini bekledim. Ancak hiç kimse bana bu soruyu sormadı ve sanırım bu yüzden o kadar önemli değil diye düşündüm.”
Twilight: Midnight Sun - Stephenie Meyer

Edward’ın bakış açısının hikâyeyi daha heyecan verici bir şekilde yansıtacağını fark eden Meyer, Geceyarısı Güneşi üzerinde çalışmaya başladı. Ancak malum olaydan sonra projeye olan ilgisi kitabın 10. yıl dönümü kutlamalarına kadar gün yüzüne çıkmadı. Yazar kitaba geri dönüşünün gerçek nedenini de buraya bağladı. İlk kitabın toplumsal cinsiyetle değiştirilmiş bir anlatımı olan Life and Death: Twilight Reimagined sonrası kaldığı yerden devam etme kararı aldı.

Serinin hayranlarının çok uzun bir süredir beklediği kitap nihayet geliyor. Dilimize de muhtemelen hızla çevrilecek olan eseri sizler okumayı düşünüyor musunuz? Sizce eksik parça neyle ilgili olabilir? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Batman Yıldızı, Robert Pattinson’ın Oyunculuğu Hakkında Konuştu

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Tenet Robert Pattinson

Robert Pattinson: “Tenet Her Sahnede Başka Filme Dönüşen Bir Sihirbazlık Gösterisi”

Disco Elysium

Disco Elysium Oyunu Dizi Olmaya Hazırlanıyor