Tywin Lannister Amca’yla Masal Saati

Tywin Lannister rolündeki karizmasıyla gönüllerde taht kuran Charles Dance'ın karizmatik sesinden kitap dinlemek isterseniz sizi böyle alalım.

Çocukken hepimize birileri tarafından kitap okunmuştur muhtemelen. Bazılarımız bu alışkanlığımızı büyüdüğümüzde de devam ettirip sesli kitaplara yönelmiş de olabiliriz. Kitap dinlemek neden çekici gelir bilinmez, ama karizmatik bir sesten dinlemenin etkileyici olduğu ortada. Mesela Tywin Lannister rolüyle gönüllerimize taht kuran ünlü oyuncu Charles Dance, o ses tonuyla ne okursa okusun etkileyici kılmayı başarabiliyor.

Örnek mi? Bakın burada kendisi eski Spice Girls elemanı Mel B‘nin otobiyografi kitabından bir parça okuyor:

Bakın burada da Grinin Elli Tonu‘ndan bir kısmı okumuş bizlere:

Yetmedi mi? Savaş Doktoru olarak seyrettiğimiz John Hurt‘ten 50 Cent’in anılarını dinlemeye ne dersiniz?

Galiba seslendirenler yeterince karizmatik olunca, hayran hayran dinlemek için ne seslendirdikleri hiçbir şey fark ettirmiyor. Bu videoları The Big Fat Quiz of the Year adlı yarışma programı için hazırlayan İngiliz televizyon kanalı Channel 4 ise, İngiliz televizyonlarının ne kadar güzel işler çıkartabildiğinin farklı bir örneğini sunuyor.
Yayın Yönetmeni
Müzmin arkeolog adayı. Her yerde uyuma konusunda rakipleri Snorlax ve kediler. Fantastik okudukça "Daha okuyacak çok şeyim var," diye kaygılanır. Haftada bir gün Neil Gaiman, bir gün Patrick Rothfuss övmezse içi rahat etmez. Geri kalan günlerin çoğunluğunda Lovecraft över. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tywin Lannister Amca’yla Masal Saati

Tywin Lannister rolündeki karizmasıyla gönüllerde taht kuran Charles Dance’ın karizmatik sesinden kitap dinlemek isterseniz sizi böyle alalım.

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün