Gece Yarısı Güneşi Twilight

“Uykusuzluğun Şarkısı”nı Dinlemek İçin Doğru Zaman!

Uykusuzluk size bir şeyler kazandırabilir mi? Marina Benjamin'in, Charlotte Perkins Gilman ve Odysseia gibi referanslarıyla ilgi uyandıran kurgu dışı eseri "Uykusuzluğun Şarkısı" Türkçede.

Kara Çınar Dizisi ve Klasik Bilimkurgu Öyküleri gibi işlerle kütüphanelerimizde hızlı şekilde yer kazanan Çınar Yayınları’ndan yine önemli bir çalışma geliyor. İngiliz yazar Marina Benjamin imzalı “Uykusuzluğun Şarkısı” uykusuz okurlarımız için bir şarkı niteliğinde.

1964 Londra doğumlu Marina Benjamin, yazar ve editör kimliğiyle tanınıyor. Kendisini genellikle kurgu dışı eserlerle görüyoruz.

Orijinal adı Insomnia olan “Uykusuzluğun Şarkısı” yazarın yayımlanan son eseri.

Kitabın tanıtım bülteni şöyle:

Ya uykusuzluğun bize kazandırdığı şeyler varsa?

Marina Benjamin, esrarengiz ama somut sorunlarımızdan biri olan uykusuzluğu edebiyattan mitolojiye, bilimden felsefeye, psikolojiden popüler kültüre uzanan bir yelpazede ele alıyor. Kendisi de uykusuzluktan muzdarip olan yazar, bu soruna çare aramaktan ziyade onu anlamaya, tanımaya çalışıp sıradışı bir yorum katıyor. Sarı Duvar Kâğıdı’yla tanıdığımız Charlotte Perkins Gilman gibi yazarlar ile Odysseia’daki Penelope gibi kahramanların hikâyelerinden hareketle uykusuzluğu kadınların başkaldırısı ve yaratıcılığıyla özdeşleştiriyor.

Karanlığın derinliklerine, gecenin ruhuna doğru başlayan bir yolculuğun şarkısını söylüyor Benjamin; uykusuzlar için…

Özellikle uykusuzluğa çare aramaktansa onu anlamaya yönelik bakış açısıyla dikkatleri üzerine çeken, Charlotte Perkins Gilman ve Odysseia gibi referanslarıyla bizleri heyecanlandıran eser bugün itibarıyla genel satışa açılıyor.

152 sayfalık kitabın çevirisini Burcu Uluçay üstleniyor. Eserin etiket fiyatı ise 16 TL olarak duyuruldu.

“Uykusuzluğun Şarkısı” hakkındaki yorumlarınızı bizimle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Sarı Duvar Kâğıdı: Feminizm Bir Zamanlar Kibardı

GÖZ ATIN  Brendan Duffy'nin Fırtınalar Kralı Kitabı Çıktı

antares
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

“Uykusuzluğun Şarkısı”nı Dinlemek İçin Doğru Zaman!

Uykusuzluk size bir şeyler kazandırabilir mi? Marina Benjamin’in, Charlotte Perkins Gilman ve Odysseia gibi referanslarıyla ilgi uyandıran kurgu dışı eseri “Uykusuzluğun Şarkısı” Türkçede.

Başa dönün