in

Ve Diğer Kutsal Şeyler: Selim Bektaş’tan Absürd Bir Yol Romanı

Selim Bektaş ikinci romanı Ve Diğer Kutsal Şeyler ile raflara geliyor. Yazar, okuru absürd bir yol romanına davet ediyor.

Ve Diğer Kutsal Şeyler - Selim Bektaş

Yazar, editör ve yayıncı Selim Bektaş yeni romanı Ve Diğer Kutsal Şeyler ile okurun karşısına çıkıyor. Roman, Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Öykülerini çeşitli platformlardan okuduğumuz, yayında olduğu dönem dikkatleri çeken edebiyat neşriyatları arasında yer alan Peyniraltı Edebiyatı dergisinin kurucusu Selim Bektaş ikinci kitabı ile geri dönüyor. 1992 doğumlu yazarın ilk romanı Muz Beyazı 2015 senesinde İthaki Yayınları’ndan yayımlanmıştı.

Bektaş’ı son aylarda Can Yayınları’nın Trendeki Yabancı adlı dijital öykü dergisinin başında da görüyoruz.

Selim Bektaş’ın kutsal kitaplar, ilişkiler ve makinaların gürültüsü arasında absürd bir yol macerasını anlattığı Ve Diğer Kutsal Şeyler yakında raflara iniyor.

Ve Diğer Kutsal Şeyler – Selim Bektaş | Arka Kapak Tanıtımı

Yolun sonunda her zaman ışık olmak zorunda değil. Bazen yol başladığı yere döner. Şimdi bunu tekrar anlatmanın bir anlamı yok, çünkü daha önce birkaç kez anlatıldı.

Son bölümü eksik bir kutsal kitap, tren yolculuğu ve karmakarışık ilişkiler. Veysel Zebub, Şey’i tamamlamak için çıktığı yol boyunca kutsal şeyler görüyor, yaşıyor ve yazıyor.

Selim Bektaş’tan kutsal kitaplara, ilişkilere ve makinalara dair muzip ve absürd bir yol romanı.
Ve Diğer Kutsal Şeyler - Selim Bektaş

Toplamda 144 sayfadan oluşan eser 8 Ağustos 2020 tarihinden itibaren kitapçılardaki yerini alacak. Kitap, Can Yayınları’nın Çağdaş dizisi kapsamında okurla buluşuyor.

Peki roman konusu ile sizin ilginizi çekti mi? Esere ve yazara dair düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Doğu Yücel: “Sadece Hikâyeye Kulak Veriyorum ve Onun Götürdüğü Yere Gidiyorum”

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Mars eski su

Mars Gezegeninin Geçmişi Tahmin Edilenden Daha Az Islak Olabilir

Ratched Netflix Dizisi Fragman - One Flew Over the Cuckoo's Nest

Ratched: One Flew Over the Cuckoo’s Nest Öncesini Anlatan Netflix Dizisinden Fragman