in

Newbery Onur Ödüllü Lauren Wolk’tan Sevgi ve Dostluk Hikâyesi: “Yankı Dağı”

Lauren Wolk imzalı “Yankı Dağı”, Türkçe raflarındaki yerini aldı. Newbery Onur Ödüllü yazar, yeni romanında bir hayatta kalma hikâyesini anlatıyor. | Ön Okuma

Yankı Dağı - Lauren Wolk

Yankı Dağı Türkçedeki yerini aldı. Lauren Wolk, Kirkus ve Publishers Weekly tarafından yılın en iyi kitabı ödülüne layık görülen romanında dayanıklılık, mücadele ve dostluk hikâyelerini harmanlıyor. Roman, Genç Timaş Yayınları etiketiyle raflara geliyor.

Amerikalı yazar, şair ve editör kimlikleriyle tanınan Lauren Wolk, şimdiye dek Those Who Favor Fire (1998), Wolf Hollow (2016) ve Beyond the Bright Sea (2017) kitaplarıyla ön plana çıktı. Dilimize Kurtlara Selam Söyle olarak Ekim 2021’de çevrilen Wolf Hollow, Newbery Onur Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü.

2021 Carnegie Madalyası için kısa listeye adını sokmayı başaran ve orijinal adı Echo Mountain olan Yankı Dağı’nın tanıtımına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yankı Dağı – Lauren Wolk | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Newbery Onur Ödüllü Lauren Wolk’un kaleme aldığı bir mücadele, sevgi ve dostluk hikâyesi.

Büyük Buhran, sahip oldukları neredeyse her şeyi alınca, Ellie ve ailesi kasabadaki evlerini terk etmek ve yakınlardaki Yankı Dağı’nın balta girmemiş ormanlarında yeni bir hayat inşa etmek zorunda kalır.

Elle, dağdaki yeni yaşamında doğada olmanın kendisine kattığı hoş bir özgürlük hissiyle dolar. Ancak çok geçmeden bu his babasının talihsiz bir kaza sonucu komaya girmesiyle gölgede kalır, Ellie’nin sorumlu tutulduğu bir kaza.

Babasına yardım etmeye kararlı olan Ellie, sadece “otacı” olduğu bilinen bir kadının iyileştirici sırlarını aramak için dağın zirvesine çıkmaya karar verir. Ancak otacı ve dağın hâlâ ortaya çıkmamış pek çok hikâyesi ve bu hikâyelerin derinlerinde saklı olan yeniden mutlu olabilme ihtimalleri bulunmaktadır.

Newbery Onur Ödüllü yazar Lauren Wolk, ailenin üç kuşağı arasında, hepsinin evi olarak adlandırdıkları bu dağın engebeli ve düzensiz güzelliğine karşı çarpıcı bir dayanıklılık, mücadele ve dostluk hikâyesi örüyor.

Yankı Dağı - Lauren Wolk

Kitaptan tadımlık bir ÖN OKUMA için buraya tıklayabilirsiniz.

Yankı Dağı Hakkında Ne Dediler?

“Tarihi kurgunun en iyi hali.” –The Horn Book Dergisi

“Karmaşık ve son derece sevgi dolu Ellie, herhangi bir okuyucunun arkadaş olarak sahip olmaktan gurur duyacağı bir kız. Müzikle, yavru köpeklerle ve şifayla örülmüş Wolk’un güzel hikâye anlatımı, bu tarihi aile ve hayatta kalma hikâyesini büyüleyici bir destana dönüştürüyor.” –Booklist

“Zarif katmanlı tarihsel; birbirine bağlılığın, çalışma ve öğrenmenin, kriz zamanındaki gücün güçlü bir portresi.” –Publishers Weekly

368 sayfadan oluşan ve Genç Timaş’ın Gümüş Romanlar serisinden çıkan eserin çevrisini Esma Fethiye Güçlü üstleniyor. Kitap, Eylül 2022 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Daha önce herhangi bir Lauren Wolk kitabı okumuş muydunuz? Yazarın Yanık Dağı romanının konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Brendan Fraser, Venedik Film Festivali ayakta alkışlandı

270 Kiloluk Karakteri için Tanınmaz Hale Gelen Brendan Fraser, Venedik Film Festivali’nde 6 Dakika Ayakta Alkışlandı

House of the Dragon YouTube'da Yayında | İZLE

Türkiye’de Resmi Yayıncısı Bulunmayan House of the Dragon’ın İlk Bölümü YouTube’da Yayınlandı