in

Yerli Bilimkurgu “Düş Mühendisi 2123” Raflardaki Yerini Aldı

Semih Bulgur, Düş Mühendisi 2085’le başladığı bilimkurgu yolculuğuna “2123” ile devam ediyor.

dus muhendisi ust
- Reklam -
- Reklam -

Daha önce Düş Mühendisi 2085 (Bizim Kitaplar, 2013) ile Türk bilimkurgu okurlarının karşısına çıkan Semih Bulgur, aynı evrende geçen yeni kitabı “Düş Mühendisi 2123” adlı yeni romanıyla bir kez daha raflarda boy gösterdi.

İçerisinde fantastik öğeler de içeren roman, yazarın Düş Mühendisi 2085‘te kurduğu dünya düzenini devam ettiriyor. Türkiye’nin yeni dünya düzeninde nasıl bir yer edineceğini konu alırken diğer yandan da androidler, antimadde ve hololine teknolojileri gibi unsurları işliyor. Kitabın arka kapak yazısı şöyle:
dus muhendisiİnsanlık kendi gerçeğini mi yaşayacak yoksa android bir başkanın yazdıklarını mı? Sınırların olmadığı Tek Dünya barış ve huzur mu getirecek yoksa robotik bir zulüm mü? Gerçek mi galip gelecek yoksa sanal gerçeklik mi? Gelecek bizi heyecanlandıran, bilinmez, şaşkınlık verici ama aslında yaşanmış bitmiş İlahi bir yazılımdır. Geçmişi değiştiremeyiz ama artık gelecek parmaklarımızın ucunda.

Semih Bulgur’un bilim kurgu tadında kaleme aldığı bu kitap, okurları geleceğe doğru uzun bir yolculuğa çıkarıyor ve Batılı yazarları geleceğin efendiliğinden indiriyor. Türkiye’nin yeni dünya düzeninde nasıl bir yeri olacağını anlatırken bir Düş Mühendisi olarak antimadde, hololine yazılım teknolojilerinin yarattığı cennet ve cehennemi yaşıyor.

- Reklam -
- Reklam -

Aynı zamanda fantastik bir anlatım içeren romanda yazar, bitmek tükenmek bilmeyen hırsın, düşmanlığın ve az ama değerli kalan merhametin, sevginin, geleceğin teknolojisiyle bizi nereye götüreceğini gözler önüne seriyor…
Düş Mühendisi 2123, daha önce İyi Kalpli Seri Katil, Son Cariye ve Zabit Londra’da gibi romanlara  imza atan Semih Bulgur’un altıncı kitabı olma özelliğini de taşıyor. Cinius Yayınları tarafından basılan roman geçtiğimiz hafta raflardaki yerini aldı bile. Türün meraklılarına duyurulur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

distopya ust

Koleksiyonluk İnceleme Raflarda: “Distopya: Hayal ile Gerçek Arasında”

asayis berkemal ust

Asayiş Berkemal: Tüfenklere Veda, Yoğun Eğlenceye Merhaba