in

Yerli Fantastik-Bilimkurgu Romanı Mobil Uygulama Olmaya Hazırlanıyor

Onur Dövücü, fantastik-bilimkurgu türündeki romanı “Son Savaş – Şeytanın Uyanışı”nın mobil uygulaması için desteğinizi bekliyor!

Onur Dövücü’nün yazdığı bilimkurgu-fantastik türündeki Son Savaş – Şeytanın Uyanışı adlı roman, kitabın mobil uygulamasıyla birlikte raflara çıkmaya hazırlanıyor.

Henüz raflardaki yerini almamış olan bu kitabın mobil uygulaması geliştirilme aşamasında ve KickStarter üstünden desteğinizi bekliyor.

Onur Dövücü ve ekibi bu uygulamayla birlikte insanların kitap okuma alışkanlıklarına yeni bir alternatif sunmak ve özünde sinemaya ait bileşenleri kitapla beraber sunmayı hedefliyor.

Peki uygulama neler yapabiliyor?

Her bölümün başında yer alan siyah beyaz illüstrasyonları algılayabiliyor.

Okuyucular uygulamayı çalıştırıp mobil cihazını bu illüstrasyonlara tuttuğunda arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde, o bölüme ait önemli objeleri 3 boyutlu olarak inceleyebiliyor.

Hangi bölümün okunduğunu tanımlanabildiği için her bölüm için özel tasarlanan bölüm videoları da tek butona basarak izlenebiliyor.

Bu videolarda bölüme ait ek bilgiler ve yan hikayeler okuyuculara gösteriliyor.

Onur Dövücü proje hakkında şöyle konuşuyor:

Geleceğe yönelik öngörümüz bilgisayar oyunlarında oyuncuların daha çok keyif almasını sağlayan sinematiklerin kitaplara da ekleneceği ve üzerinde çalıştığımız tarzda yazılımların yaygınlaşacağıdır. Projemiz için bir müzik albümü de hazırlanmaktadır. Yazılımımız arttırılmış gerçeklik objeleri gösterilmeye başlandığından itibaren o bölüm için özel hazırlanan tema müziklerini otomatik çalmaya başlayacaktır. Böylece isteyen okuyucularımız mobil cihazını kenara bırakıp ilgili bölümü okurken, o bölüm için özel tasarlanan tema müziklerini dinleyebilecekler. Bunun okuyucuyu hikâyenin içerisine daha çok sokabilmek için katkı sağlayacağına inanıyoruz.

VR Teknolojisi de Yolda

VR bölümünde okuyuculara dijital heykel sergisi sunulacak.

Okurlar romana ait 4 heykelin etrafında 360 derece dönebilecek. Yaklaşıp uzaklaşarak objeleri istedikleri gibi detaylı inceleyebilecekler.

Projede metin tabanlı bir oyun da bulunacak. Romana ait sorular sorulacağı bu oyunda toplanacak puanlara göre uygulamanın müzik oynatıcısının kilidi açılacak. Böylece kitaptan bağımsız olarak okuyucular kitabın müzik albümünü istedikleri zaman mobil cihazları üzerinden dinleyebilecekler.

Kendi imkanlarıyla projenin yüzde 60’ını tamamlayan ekip, dahası için sizden destek bekliyor.

Romanın Konusu


Üç büyük güç, üçü de aynı şeyin peşinde: Uzay madenciliği çağını başlatacak, radyoaktif Mars elementi Djoryum. Yeni nesil silahlanma yarışı artık 2050’lerde uzaya taşındı. Ekonomisi ve askeri gücüyle dünya lideri olan Çin, bu yarıştan ABD ve Rusya’yı çıkarmak için her şeyi göze alıyor. Ancak bu yarışa başka güçler de dahil oluyor. Devletler üzeri örgütlerden biri olan Sannah da pastadan pay alma peşinde. Psişik yeteneklere sahip Mira Ceti üyeleri artık onları durdurmak zorunda.

Djoryum’un keşfi dünyanın enerji ihtiyacını mı karşılayacak yoksa tahrip gücü yüksek bir silaha mı dönüşecek? Geleceği görmek mümkün müdür? Gelecek değiştirilebilir mi? Hayata Nikola Tesla’nın gözlerinden bakın, Aron’la birlikte engizisyondan kaçın, Donna ile gizem perdesini kaldırın.

Son Savaş – Şeytanın Uyanışı (The Devil’s War) okuyucularına insan doğasını sorgulayan bir laboratuvar ve geçmişten geleceğe uzanan büyük maceralar sunuyor…

Künye

Yazar: Onur Dövücü
Editör: Kayra Keri Küpçü
İllüstrasyonlar: Yiğit Köroğlu, Utku Özden
Uygulama: RGBKOD Şirketi
Çeviri: Zeynep Beydeş

PROJEYİ DESTEKLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Kit Harington

Game of Thrones’un Yıldızı Kit Harington, Stres ve Alkolden Rehabilitasyon Merkezine Kaldırıldı

Gotik

Gotik Edebiyatı Sizlere Sevdirecek 10 Kitap Önerisi