in

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi: Elif İşleyen, Mizahla Bilimkurguyu Bir Araya Getiriyor

Elif İşleyen, ilk kitabı Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi ile raflarda. Absürt komedi ve bilimkurguyu bir araya getiren eser Portakal Kitap etiketiyle yayımlanıyor.

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi - Elif İşleyen
- Reklam -
- Reklam -

Elif İşleyen’in absürt komedi ve bilimkurguyu bir araya getiren Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi kitabı raflardaki yerini aldı. Roman, Portakal Kitap etiketiyle yayımlandı.

1999 İstanbul doğumlu olan Elif İşleyen eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Mimarlık bölümünde sürdürüyor. Mizah üzerine yaratıcı metinlerde kazandığı deneyimle hikâye anlatmaya olan bağını keşfeden İşleyen, ilk romanı Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi’ni okurla buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi – Elif İşleyen | Arka Kapak Tanıtımı

Yıldızlar arası seyahat acentasına sahip bir uzaylı, yakınından bile geçmesinin yasak olduğu Dünya’ya zorunlu iniş yapar. Hem de bu defa Amerika’da değil, Türkiye’de, Üsküdar’ın şirin evlerinin arasında, Kuzguncuk’ta buluruz onu.

- Reklam -

Hikâye bu ya, uzaylı Voxy’nin akıbeti sırf payını başkası yemesin diye yıllarca sevmediği halde Ezine peyniri yiyebilecek kadar bencil olan Fulya’nın insafına kalır. Kariyer planlamasında dünyayı kurtarmak olmasa da iş başa düşmüştür. Tek işi magazin programları izlemek olan ekürisi Melek, yakışıklı prensi Arslan, soğuk bilim insanı Yetkin Tokel ve şark kurnazı Feyyaz’la NASA’ya karşı yarışırlar. İşin içine bir de oğlunun mürüvvetini Dünya’nın sonundan önce görmek isteyen bir anne girince olaylar halay başına kadar uzanır.

Peki Dünya’yı kurtarmak mümkün müdür? Bir avuç mahalleli NASA’dan daha hızlı olabilir mi? En önemlisi milli mademiz bor konusunda en yetkili merci olan ve kül yutmazlığıyla nam salan Hamdi Bey’i ikna edebilecekler midir?

Sevgisinin sağlamasını yapma fırsatını bulup bocalayan Fulya ve birbirinden renkli ama sıradan ekibiyle insanlığın akıbeti ne olacaktır?

Sıcacık ve bol kahkahalarla dolu bu kitapta kendinizden parçalar bulacaksınız!

Ve üzgünüz, bu kitaptan sonra mahallenizdeki arsaya bakarken bir uzay gemisi görmeyi umacaksınız.

- Reklam -

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi - Elif İşleyen

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi Alıntıları

“Eskiden ‘karşıya geçemiyorum, bilet parası verir misin?’ diye dilenirlerdi. Olay ne ara ‘Gezegenime dönemiyorum, yakın parası verir misin?’e döndü, vallahi çok şaşkınım. Bu yaratıcılık karşısında etkilenmedim desem yalan olur. Haydi yine iyisin. Gelirken dükkândan para bozdurmuştum. Hadi al şu on lirayı da olaysız dağılalım.”

“Bilmediğin bir şey var; bana net bir fayda sağlamayan hiçbir şey için kendimi zora sokacak aksiyonlar almam.”

“Başka bir yolu olmalı. Yıldızlar arası seyahatlerinizin dinlenme tesisi olsun Dünya. Gözleme-ayran yuvarlayıp devam edersiniz. Çok mu zor?”

Toplamda 320 sayfadan oluşan eserin editörlüğü Rukiye Şahin’e, kapak tasarımı ise Yasin Çetin’e ait. Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi, Ekim 2020 tarihinden itibaren Portakal Kitap etiketiyle raflardaki yerini almaya başladı.

Esere dair düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz. Yeni haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.


* Francisco Goya: Hayatı Hakkında 6 İlginç Bilgi

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Teen Wolf Tyler Posey Batman

Teen Wolf Yıldızı Batman’i Canlandırmak İstiyor

Sylvia Plath Hayatı Bilgi

Sylvia Plath: Hayatı Hakkında 11 Dikkat Çeken Bilgi