in

10. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

Kocaelili okurların her yıl yoğun ilgi gösterdiği “Kocaeli Kitap Fuarı”, 10. kez kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor!

10 kocaeli kitap fuari
- Reklam -
- Reklam -

9 yılda 3 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Kitap Fuarı, 10 yaşını sürpriz etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

5-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Kocaeli Kitap Fuarı’nda 470 yayınevi, 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap, okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın bu yıl ki teması “Çocuk Edebiyatı” olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.30-21.00 saatleri arasında açık kalacak.

Çocuk Edebiyatı temalı fuara konuyla ilgili yazar ve uzmanların söyleşileri dikkat çekecek. “Çocuk kitaplarında pedagojik duyarlık ve yanlış avcılık”, “Çocuk dergileri ne işe yarar?”, “Çocuk kitaplarında bir imkan ve sorun olarak resim”, “Kütüphanelerimiz okuyan çocuklara ne diyor?’”, “Hayvan Sevgisi, merhamet ve çocuk”, “Eğitim ve edebiyat etkileşimi”, “Çocukluğun dijital zehirlenmesi” gibi konular söyleşilerle ele alınacak.

- Reklam -

Fuarın Onur Konuğu Mustafa Ruhi Şirin

10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın teması Çocuk Edebiyatı olunca hayatını çocuk edebiyatına adamış olan yazar Mustafa Ruhi Şirin’i bu yıl fuarın onur konuğu olarak belirlendi. Çocuklara yönelik çok sayıda yayınlanmış kitabı olan Mustafa Ruhi Şirin’in aynı zamanda diğer dillere çevrilmiş şiir, hikaye ve masalları da var. Fuarın ilk günü saat 11.00’de yapılacak açılış törenine onur konuğumuz olarak katılacak olan Şirin, yine ilk gün saat 15.00’te Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde ‘’Çocuk Kitaplarında Pedagojik; Duyarlılık ve Yanlış Avcılık’’ konulu bir söyleşiye katılacak. Şirin’e söyleşisinde edebiyatçı Hüseyin Kaya eşlik edecek.

- Reklam -

Kocaeli Kitap Fuarı‘na ait tüm imza günleri, etkinlik ve ulaşım bilgilerini, güncellenen ve şık bir tasarıma kavuşan web sitesinde bulabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

star wars comics ust

Çizgi Düşler’den İki Yeni Star Wars Çizgi Romanı

hayallere ulasma rehberi ust

“Zaman Katilleri’ni Keşfetmek ve Onları Yaşantımızdan Uzaklaştırmak Çok Önemli”