in

24. İzmir Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

Tüyap’ın düzenlediği 24. İzmir Kitap Fuarı bu hafta sonu başlıyor. Katılımcılar ve etkinlik detayları haberimizde.

izmir kitap fuari ust

Tüyap tarafından Kültür Park’ta düzenlenen geleneksel İzmir Kitap Fuarı bu yıl 24. kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. 6-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarın katılımcı ve etkinlik listesi yine oldukça zengin.

Fuarın bu yılki onur konuğu bir dönem TRT İzmir Radyosu’nda da programlarını dinlediğimiz ünlü şair Hidayet Karakuş oldu. Fuar boyunca Karakuş’un da katıldığı söyleşiler, şiir dinletileri ve paneller gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Bunun yanı sıra Gülten Dayıoğlu, Aytül Akal ve Mavisel Yener gibi pek çok çocuk kitabı yazarı söyleşi, imza günleri dinleti ve atölye çalışmalarıyla küçük okurlarla buluşacak. Etkinlik takvimine buradan bakabilirsiniz.

İzmir Kitap Fuarı boyunca stantlarda göreceğimiz yayınevleri arasında Alfa Yayınları, Altın Kitaplar, April Yayıncılık, Ayrıntı Yayınları, Delidolu Kitap, Doğan Kitap, Epsilon Yayınları, Gerekli Şeyler, İthaki Yayınları, Karakarga, Marmara Çizgi, Metis Kitap, Pegasus Yayınları ve Yapı Kredi Yayınları gibi isimler bulunuyor.

İmza günü düzenleyecek yazarlar arasındaysa Ahmet Ümit, Altay Öktem, Aşkın Güngör, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Canan Tan, Çiğdem Bakırcıoğlu, Doğan Cüceloğlu, Doğu Yücel, Füsun Önal, Gülşah Elikbank, Hasan Ali Toptaş, İlber Ortaylı, Kadir Aydemir, Kerem Işık, Sadık Yemni, Seran Demiral, Şebnem Pişkin ve Uğur Batı gibi pek çok kıymetli isim var. Çevirmen Aslı Dağlı da hafta boyunca İthaki Yayınları standında olacağını çıttlattı forumlarımızda.

24. İzmir Kitap Fuarı, 6-13 Nisan tarihleri arasında 11:00-20:00, kapanış günü olan 14 Nisan tarihindeyse 11:00-19:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Girişlerse her zamanki gibi ücretsiz.

İzmirlilere fuar sürprizleriyle, imzalı kitaplarla ve en sevdikleri yazarlarla dolu bir hafta dileriz…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

dumbo ust

Yeni Dumbo’yu Sevdik mi? (Spoiler’sız Video İnceleme)

The Umbrella Academy yeni sezon

The Umbrella Academy Dizisi İçin 2. Sezon Sevinci