47. İstanbul Müzik Festivali Başladı: 15 Farklı Mekân ve 22 Konser ile Sanatseverler Müziğe Doyacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 47. İstanbul Müzik Festivali başladı. 30 Haziran’a dek sürecek olan festivalin bu yılki teması “Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı”.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 47. İstanbul Müzik Festivali başladı. 30 Haziran’a dek sürecek olan festival her sene bir tema bağlamında düzenleniyor. Festivalin bu yılki teması ise “Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı”. Festival 15 farklı mekânda verilecek 22 konserle müzikseverlere dopdolu bir program sunuyor. Konservatuvar öğrencileri, 47. İstanbul Müzik Festivali konserlerini her zamanki gibi ücretsiz izleyebilecek.

47. İstanbul Müzik Festivali Ödülleri

Müzik Festivali, 11 Haziran’da (dün) başlayarak yoğun programıyla müzik severlerle buluştu. 30 Haziran’a dek sürecek festivalin bu seneki “Onur Ödülü”, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası genel müzik direktörü ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi, orkestra şefi Devlet Sanatçısı Prof. Rengim Gökmen’e takdim edildi. Açılış töreninde Rengim Gökmen’e sunulan Onur Ödülünün ardından 47. İstanbul Müzik Festivali “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” ise The Times’ın “hiç kuşku yok ki dünyanın yaşayan en büyük müzisyenlerinden biri” olarak tanımladığı Yuri Bashmet’e sunulacak. Yuri Bashmet’e ödülü, Moskova Solistleri ile 20 Haziran’da saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde yapılacak konser öncesinde verilecek.

Sochi Festivali İle Ortak Olarak, Besteci Alexander Tchaikovsky’ye Sipariş Edilen Yapıt, Festivalde Dinleyicilerle Buluşacak

Festival piyanist Seong-Jin Cho solistliğinde, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde Tekfen Filarmoni Orkestrası konseriyle dün (11 Haziran) saat 19.00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı. Festival kapsamında besteci Zeynep Gedizlioğlu’ndan istenen iki piyano eseri ve Sochi Festivali ile ortak olarak, besteci Alexander Tchaikovsky’ye sipariş edilen yapıt, festivalde dinleyicilerle buluşacak.

Festivalin ayrıntılı kataloğu için buraya tıklayabilirsiniz. İstanbul Kültür Sanat etkinlikleri, katalogları, arşivleri ve daha fazlası için İKSV sitesini ziyaret edebilirsiniz.

* * *

Dune Filminin Müzikleri Hans Zimmer’a Emanet!

GÖZ ATIN  Henryk Górecki'nin Unutulmaz Eseri: "Kederli Şarkılar Senfonisi"
Etiketler:  

Stranger Things Kitap

Eylül 1994’te Ankara’da doğdum. Çocukken Ankara’dan İzmir’e taşındık. Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum. Bundan sonraki hayatımın okuyarak ve yazarak geçmesini umuyorum. Fantastik edebiyat ile hem yazma hem okuma olarak yakından ilgiliyim. Daha önce birkaç internet dergisinde editör ve yazan olarak yer aldım. 2013 senesinden itibaren fanzin dünyası içindeyim. Birçok fanzinde eserlerim yayımlandı. Şimdilerde ise iki kişi olarak CosmicZion Zine (czz) adlı fantastik edebiyat, uzay ve mitoloji fanzinini çıkartmaktayız.

47. İstanbul Müzik Festivali Başladı: 15 Farklı Mekân ve 22 Konser ile Sanatseverler Müziğe Doyacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 47. İstanbul Müzik Festivali başladı. 30 Haziran’a dek sürecek olan festivalin bu yılki teması “Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı”.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Etkinlik, Müzik
Masallar ve Felsefe
1001 Gece Masalları Üniversite’de! Masallar ve Felsefe Atölyesi Sertifika Programı Başlıyor

Şehrazad’ın Sırları kitabının yazarı Özcan Yüksek, Masallar ve Felsefe konulu bir sertifika programına Beykoz Üniversitesi...

Kapat