in

Ankara Çizgi Roman Festivaline Kavuşuyor!

İCAF ile adından çokça söz ettiren ekip bu defa Ankara’da! Ankara Comics and Art Festival için hazır olun.

acaf comic art festival ust
- Reklam -
- Reklam -

İCAFı kimler biliyor? 2016 yılından beri düzenli olarak İstanbul’da düzenlenen İCAF (İstanbul Comics and Art Festival), geek kültürüyle uzaktan yakından ilgilenen herkesin takdirini toplayan bir etkinlik. Ekip bu defa rotasını Ankara için çiziyor! Çizgi roman dünyası başkente geliyor!

Ankara Comics and Art Festival adıyla düzenlenecek olan etkinliğin tarihleri 25 ve 26 Mayıs olarak duyuruldu. Mekân ise Bilkent Center olacak.

Peki bu renkli açık hava festivalinde neler var? Gelin kendilerinden dinleyelim:

Ankara Comics and Art Festival, çizgi roman, karikatür, illüstrasyon, canlı graffiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.

- Reklam -

Ankara Comics and Art Festival 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Bilkent Center’da gerçekleşecek. İstanbul’da düzenlendiği 2016 yılından beri giderek büyüyen ve çizgi severleri bir araya getiren festival, bu sene ilk kez Ankaralı çizgi severlerle buluşacak.

İLLÜSTRASYON SERGİSİ

Müziğin görselleşmesi sürecine odaklanacak olan sergi, lokal müzisyenlerin illüstrasyon ile üretilmiş albüm kapakları arşivi üzerinden iki disiplini bir araya getiriyor.

MÜZİK

Alternatif müzik temsilcisi gruplar ve dj’ler bu yıl ACAF sahnesinde olacak. Detaylar çok yakında…

FANZİN VE BAĞIMSIZ YAYINLAR

Türkiye’den fanzin yayınları ve fanzin atölyesi.

- Reklam -
STREET ART

Festival boyunca canlı mural çalışmaları ile Ankaralı sokak sanatçıları ziyaretçiler ile buluşuyor.

ÇİZGİ ROMAN VE KARİKATÜR

Dükkanlar, yayınevleri, özel koleksiyonlar, karikatür ve mizah dergileri ile çizgi roman ve karikatür dünyasına dair her şey Ankaralı çizgi severler ile buluşuyor.

SÖYLEŞİLER

Çizgi roman, karikatür ve illüstrasyon dünyasının temsilcileri ACAF söyleşi alanında festival boyunca ‘’kimlik’’ teması üzerinden söyleşiler gerçekleştiriyorlar.

ANİMASYON

ACAF animasyon alanında ‘’kimlik’’ temalı kısa animasyon seçkisinin gösterimleri gerçekleşecek.

Etkinlik hakkında daha fazla detayı buradan öğrenmeniz mümkün. Bütün Ankara’ya keyifli bir etkinlik diliyoruz!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Süper bir festival. Keşke buralara da gelebilse; ama, pek sanmıyorum. Bizim burada çizgi roman satan yer bile yok. En yakın Antep’te.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

kizil mars ust

Kızıl Mars, Uzun Bir Aranın Ardından Yeniden Türkçe

Mortal Kombat

Yeni Mortal Kombat Filmi İçin Çalışmalar Başladı