in ,

Çek-Yat ’19 Yatılı Kısa Film Yarışması Başlıyor

48 saatlik bir film yapımı maratonu olan ÇEK-YAT Yatılı Kısa Film Yarışması başlıyor. Yarışmacılardan etkinlik alanında uyumalarının beklendiği bu maceraya dair tüm detaylar haberimizde!

Arkadaşlarınızda yatıya kalıp birlikte ders çalıştığınız, proje yetiştirdiğiniz, arada sohbet edip film izlediğiniz günleri özlüyor musunuz? Peki, şimdi size bütün bunları aynı anda yapabileceğiniz bir yarışma olduğunu söylesek, hem de bir kısa film yarışması!

Katılımcıların etkinlik alanında uyuyarak daha önce hiç görmediği insanlarla hem dostluk kurup hem de rekabet edeceği Çek-Yat ’19′un başvuruları başladı! 17 Nisan’a kadar başvurabileceğiniz yarışmanın başlangıç tarihi ise 3 Mayıs.

Öncelikle 3 Mayıs akşamında tanışma partisine davetlisiniz. Bu partide hem takım arkadaşlarınızla hem de rakiplerinizle tanışacaksınız. Daha sonra 4 Mayıs sabahı ekipler belirlenecek, size sürpriz bir konu verilecek. 5 Mayıs akşamında ise bir kısa filmi teslim etmeniz gerekecek. Daha sonraysa katılımcılar ödül töreni ve sonrasında gerçekleşecek GOBO Kolektif partisine katılım yorgunluklarını doyasıya atacaklar.

Peki, nerede kalacaksınız? Tam olarak kısa filmi yaptığınız yer olan BAU Galata Kampüsü ve IDEA Binası’nda. Bu etkinlik size rahatlık vadetmiyor. Çek-Yat ’19 “Ben keyif aramıyorum, kısa film istiyorum,  sinema istiyorum, gerçek rekabet istiyorum, özgürlük istiyorum, eğlenmek istiyorum!” diyenlerin yeri. Tabii yine de o kadar gaddar değiller. Etkinlik alanının her tarafında minderler, battaniyeler ve nerede rahat uyunabileceğine dair küçük ipuçları var.

Eğer yarışma hakkında daha fazla fikir almak istiyorsanız etkinlik sayfasına, geçen seneki yarışmanın nasıl geçtiğini ve nasıl filmlerin ortaya çıktığını merak ediyorsanız YouTube sayfasına uğrayabilirsiniz.

Amatör ruhun kısıtlı imkânlarla birleştiğinde ortaya harika işler çıkacağından şüphemiz yok. Çek-Yat ’19’un kapısı tüm maceracı sinemaseverlere açık!

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Us: Neden Sıra Dışı Bir Korku Filmi Olamamış?

Supernatural Dizisi 15. Sezonuyla Veda Ediyor