in

11. Çukurova Kitap Fuarı Ziyaretçilerini Bekliyor

İnteraktif okuma etkinlikleri, pasif şiir dinletileri ve onlarca yayınevinden birçok yazarın imza gününe ev sahipliği yapan 11. Çukurova Kitap Fuarı kitapseverleri bekliyor!

Tüyap tarafından düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı bugün 11. kez kapılarını okurlara açıyor.

Ercan Kesal’ın “’Aslında’ Üzerine Söyleşiler”; Doğu Yücel’in ve merhum Erdal Öz’ün oğlu ve Can Yayınları’nın şimdiki yöneticisi Can Öz’ün katıldığı “Doğu Yücel ile Yeni Roman Kahramanı Mitat Karaman Üzerine Söyleşi”; Yekta Kopan, Faruk Duman, Ercan Yılmaz ve Zeynep Gülçin’in katıldığı “Öykü Gazetesi”; Aydın Şimşek’in katıldığı “Edebiyatımızda Ütopyalar ve Distopyalar: Okumak, Yazmak, Yaratmak”; Nuray Sancar ve Halil İmrek’in katıldığı “Marksizm Hâlâ Güncel mi?-Marx 200 Yaşında” söyleşileri öne çıkarken, etkinlik takviminin daha saymakla bitiremeyeceğimiz diğer kahramanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayşe Kulin, Canan Tan, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, İnci Aral, İpek Ongun, Kadir Aydemir, Mavisel Yener ve Yekta Kopan başta olmak üzere pek çok yazar fuar süresinde imza günleri düzenleyip okurlarıyla buluşacak. Yine bir o kadar kalabalık yayınevi listesiyle stantlarının yerine şuradan ve imza günlerinin ayrıntılarına ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

6-14 Ocak arasında faaliyet gösterecek olup 10:00 – 20:00 saatleri arasında açık; sadece son gün olan 14 Ocak’ta bir saat erken kapanıyor. Fuar süresince Çukurova’da kalmak isteyenler için hazırlanmış konaklama seçenekleri ve ulaşım tarifleriyle ziyaretçi dostu Çukurova Kitap Fuarı gereken kolaylığı yapıyor. Biz okuma sevdalılarınaysa fuarın tadını çıkarmak düşüyor. İyi fuarlar!

Bayram Sarıkaya

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. İyi ki blues, elektrogitar, kamera, 1970 yılı, bilimkurgu, "Kuzgun" ve turuncu var. Bolca okurum çünkü kitaplar olmadan hayat zaten sıkıcı. Dante'nin "Komedyası"yla girdiğim dünyada Samuel T. Coleridge'ın "Yaşlı Denizcinin Ezgisi"yle devam ettim. Uzak doğu sinemasına, genel olarak da sinemaya aşığım. Zaman makinesi bulup önce İngiltere'ye gidip H. G. Wells’le, oradan da Japonya'ya gidip Akira Kurosawa'yla tanışabileceğime inancım tam. Ölmeden önce Japonya’yı görmek istiyorum. Şu an yaptıklarımın çoğunu ileride Japonya'da yaşamak için yapıyorum, çünkü -önceki hayatımda feodal lord olmamdan kaynaklı da olabilir- bir şekilde ruhum oraya bağlı.

2 Yorum

Yorum Yap

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Dune Hakkında Her Şey

    Dune: İyi Bilimkurgu İyi Edebiyattır

    Çiğdem Erkal ile İleri Düzey Çeviri Atölyesi Başlıyor