in ,

Malamander ve Gargantis Yazarı Thomas Taylor, Türk Okurlarıyla Buluşuyor

Malamander ve Gargantis kitaplarının yazarı Thomas Taylor, 24 Haziran Perşembe günü Zoom üzerinden okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

thomas taylor malamander söyleşi
- Reklam -

Malamander ve Gargantis kitaplarının, diğer adıyla Tuhaf Deniz Kasabası serisinin yazarı Thomas Taylor, 24 Haziran Perşembe günü saat 21:30’da Zoom üzerinden okurlarıyla buluşacak ve onlardan gelen soruları cevaplandıracak.

Genç Timaş etiketiyle çıkan Tuhaf Deniz Kasabası serisi, Herbert Limon ve Violet’in yaşadığı maceraları konu ediniyor.

Kitabın yazarı olan Thomas Taylor, 1973 yılında İngiltere’nin Virginia şehrinde doğdu ve Galler’de büyüdü. 1991 yılında Norwich Sanat Okuluna başladı ve Anglia Üniversitesinde illüstrasyon alanında uzmanlaştı, 1995 yılında mezun oldu. Tiyatro dizaynı alanında çalıştıktan sonra, renklerle uğraşmayı tercih ettiği için çocuk kitaplarına yoğunlaşmayı tercih etti.

- Reklam -

Yazar, ilk illüstrasyon işi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndan itibaren düzinelerce kitaba çizim yaptı. Yazdığı ve illüstrasyonlarını yaptığı dört kitabı bulunmakta. Şu anda Normandiya’da eşi ve oğlu ile yaşayan Thomas Taylor, hâlen çocuk kitapları için illüstrasyon yapmaya devam ediyor ve onları oğluna okumayı seviyor.

İşte şimdi Thomas Taylor, Türkiye’den okurları ile buluşmaya hazırlanıyor. 24 Haziran Perşembe günü saat 21:30’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinlik simültane çeviri eşliğinde yapılacak.

Sorularınızı şimdiden hazırlamak ve etkinliğe katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi gelin, yazarın dilimize çevrilen her iki kitabının tanıtım yazısına da göz atalım.

Malamander – Thomas Taylor | Arka Kapak Tanıtımı

Malamander - Thomas Taylor

Efsanevi Malamander’ın Gizemini Kim Çözecek?

Tuhaf Deniz Kasabası’na kışları kimse uğramaz. Özellikle karanlık çöktüğünde, korkunç sis Canavarağzı Kayalıklarını ve Leviathan gemisini yuttuğunda… Bazıları bu sisin içinde korkunç Malamander’in ayak izini gördüğüne yemin edebilir!

Herbert Limon, Büyük Nautilus Oteli’nin kayıp eşya sorumlusu, kaybolan eşyaların sahiplerini bulmanın ne kadar zor olduğunun farkında. Özellikle, kaybolan şey bir kız çocuğunun ailesi ise… Kimse on iki sene önce Parma Voilet’in ailesine ne olduğunu bilmez. Violet, ailesini bulmak için Herbert’ten yardım istediğinde olayın ucunun efsanevi Malamander’e uzandığını keşfederler. Tuhaf Deniz Kasabası her daim esrarengiz bir yer olmuştu. Fakat şimdi sis kıyıya çöküyor ve işler çok daha ürkütücü bir hâle geliyor.

- Reklam -

Gargantis – Thomas Taylor | Arka Kapak Yazısı

Gargantis - Thomas Taylor Malamander

“Gargantis uyur, kasaba durur. Gargantis uyanır, kasaba sallanır. Ve deniz her şeyi yutar.”

Sarsıcı bir fırtına ile başlayan, karanlık denizin dibinde biten sahil kasabası gizemi!

Tuhaf Deniz Kasabası’nda macera hız kesmeden devam ediyor! Herbie ve Violet bu sefer tüm kasabayı tehdit eden devasa bir fırtına ile karşı karşıya.

“İmkânsızın gerçekleşebileceği bir yer varsa, o da Tuhaf Deniz Kasabası’dır.”

Tuhaf Deniz Kasabası’nın üzerinde patlamaya hazır fırtına bulutları dolaşıyor. Balıkçıların söylediğine göre buna sebep olan şeyse efsanevi bir canavar. Ve bilirsiniz ki efsanelerin, yeniden hayat bulmak gibi bir alışkanlığı var. Birisi bu ürkütücü sahil kasabasının altındaki sulu mağaralarda uyuyan antik Gargantis’i uyandırır. Görünüşe göre Gargantis bir şey arıyordur: Su altı sığınağından çalınan bir hazine. Ve bu hazine Büyük Nautilus Oteli’nin Kayıp Eşya Sorumlusu Herbert Limon’un gözetiminde olabilir. Cesur Violet ve sadık dostu Herbie, Gargantis’in ne istediğini ve hazinesini ilk etapta kimin çaldığını bulmak için elinden geleni yapacak fakat şüpheli, gizli karakterlerle dolu bir kasabada, suçlu yoldan geçen herhangi biri olabilir!

Göz alıcı bir ışıkla parıldayan antik bir eser sahile oturur ve kapüşonlu esrarengiz bir adam tam da otelin ruhuna yakışır şekilde tuhaf tavırlarla Büyük Nautilus Oteli’nde cirit atar. Malamander efsanesinden sonra tüm tehlikenin geçtiğini düşünen ikili Herbie ve Violet, hiç beklemedikleri bir anda ellerine geçen bir anahtarla birlikte kendilerini tehlikenin tam ortasında bulur.

İki maceraperest bu olayların birbiriyle bağlantılı olduğunu ve kasabayı kurtarmak için hızlı hareket etmeleri gerektiğinin farkındadır ama araştırmaları onları denizin soğuk ve karanlık dibine götürebilir.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Hitman's Wife's Bodyguard

Bir Pandemi Rekoru da The Hitman’s Wife’s Bodyguard Filminden: Zirve El Değiştirdi

luca stephen king ilham pixar

Pixar Filmi Luca, Stephen King Eserinden İlham Almış