in ,

1001 Gece Masalları Üniversite’de! Masallar ve Felsefe Atölyesi Sertifika Programı Başlıyor

Şehrazad’ın Sırları kitabının yazarı Özcan Yüksek, Masallar ve Felsefe konulu bir sertifika programına Beykoz Üniversitesi işbirliği ile başlıyor.

Masallar ve Felsefe
- Reklam -
- Reklam -

Dört hafta sürecek olan Masallar ve Felsefe Atölyesi, Kadıköy Moda Sahne’de 10 Temmuz-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Atölyenin moderatörlüğünü ise yazar Gülşah Elikbank yapıyor.

Masallar ve Felsefe Atölyesi’nde, 1001 Gece Masallarından başlayarak, Kırmızı Başlıklı Kız, Sindirella, Kurbağa Prens gibi tanınmış masalların bilinmeyen sırları, felsefenin temel sorularıyla buluşturularak ele alınıyor.

Şehrin Özgür Kadını, anlamına gelen Şehrazad, tüm zamanların kadını ve erkeğine neler anlatıyor?

- Reklam -

Masal bize hangi büyük soruları soruyor? Neden yaşıyoruz, sorusuna masallar hangi yanıtları veriyor? Özgürlüğün kaynağı nedir, nereden öğreniriz, nasıl elde ederiz, nasıl koruruz? İnsan özgürlüğünü kimden söküp alır, kimin kölesidir, kime boyun eğmez? Masallar bize neden ısrarla aşkı anlatır, yalnızca hoşça vakit geçirmek için mi? Belki de aşkın ne olduğunu bilmediğimiz bir çağda yaşıyoruz? Arzunun bastırılması, cinselliğin denetimi ve toplumsal erk masallarda nasıl anlatılıyor.

Tüm bu soruların yanıtlarının tartışılacağı atölye başvuruları geliş[email protected] adresine veya 444 25 69 numarasına yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

- Reklam -

2018’in Gözden Kaçırmak İstemeyeceğiniz Masal Kitapları

Büyüklere Masallar: Kim Demiş Masallar İlla Çocuklar İçin Olacak Diye?

Masallar ile Doğu ve Batı

Konuk Yazar

Siz de Kayıp Rıhtım'da konuk yazar olabilirsiniz!

İletişim: [email protected]

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Star Wars

Yakın Gelecekteki Bütün Star Wars Projeleri

Netflix Black Mirror 5. Sezon Tanıtım

Netflix Türkiye’den Black Mirror 5. Sezona Özel Çarpıcı Tanıtım Videosu!