Poe’nun Meşhur Şiirini Neil Gaiman’dan Dinleyin

Worldbuilders'ın bağış toplama etkinliği için kamera karşısına geçen Neil Gaiman, Poe'nun meşhur şiiri Kuzgun'u (Raven) seslendirdi.

Kralkatili Güncesi serisi ile tanıdığımız yazar Patrick Rothfuss tarafından kurulan yardım kuruluşu Worldbuilders‘ı belki duymuşsunuzdur. Afrika’daki yoksul köylere yardım eden ve bu yardımı nakit olarak değil tavuk, keçi veya arı kovanı gibi sürdürülebilir yöntemlerle yapan Worldbuilders, Rothfuss dışında pek çok ünlü yazardan da destek görüyor.

worldbuilders-logo_web-less-space

Her senenin sonuna doğru büyük bir bağış toplama kampanyası yürüten organizasyon, bu dönemde bağışçılarına çeşitli hediyeler de sunmayı ihmal etmiyor. Belirlenen çeşitli hedeflere ulaşıldıkça da yazarlar çeşitli aktiviteler gerçekleştiriyor.

Toplam bağış miktarının 1,5 milyon doları geçmesiyle de, Neil Gaiman böyle bir şey yapmaya karar vermiş. Edgar Allan Poe‘nun meşhur şiiri Kuzgun‘u (Raven) seslendiren Gaiman, çektiği videoyu kendi Youtube hesabında paylaşmış.

Worldbuilders bağış toplama etkinlikleri hala devam ediyor. İsterseniz siz de buradan bağış yapabilir ve bağışçılar arasında yapılacak çekiliş sonucunda verilecek pek çok hediyeden birini kazanma şansını yakalayabilirsiniz.
Yayın Yönetmeni
Müzmin arkeolog adayı. Her yerde uyuma konusunda rakipleri Snorlax ve kediler. Fantastik okudukça "Daha okuyacak çok şeyim var," diye kaygılanır. Haftada bir gün Neil Gaiman, bir gün Patrick Rothfuss övmezse içi rahat etmez. Geri kalan günlerin çoğunluğunda Lovecraft över. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Poe’nun Meşhur Şiirini Neil Gaiman’dan Dinleyin

Worldbuilders’ın bağış toplama etkinliği için kamera karşısına geçen Neil Gaiman, Poe’nun meşhur şiiri Kuzgun’u (Raven) seslendirdi.

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün