in ,

Sesli Edebiyat Festivali Başladı: Yeni Festivalin İlk Yıl Teması “Sinestezi”

İlk yıl teması sinestezi olarak belirlenen Sesli Edebiyat Festivali, alanında başarılı birçok ismi podcast formatında okurla buluşturuyor.

Sesli Edebiyat Festivali
- Reklam -
- Reklam -

Sesli Edebiyat Festivali başladı. Project Kültür’ün yeni projesi olarak ortaya çıkan festival, Mastercard ve Storytel sponsorluğunda ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde edebiyatseverlerle buluşuyor.

Kültür sanat ve edebiyat dünyasındaki üretimleri projeleriyle görünür kılmayı amaçlayan Project Kültür, Türkiye’de bir ilk olan Sesli Edebiyat Festivali ile edebiyat okurlarına yeni bir etkinlik hazırladı. Çevrim içi olarak hazırlanan festivalin ilk yılındaki teması sinestezi olarak belirlendi. Festival, beş duyunun yaratıcılıktaki karşılıklarını, disiplinlerarası etkileşimleri, farklı duyularda karşılığını bulan entelektüel üretim süreçlerini on oturumda meraklılarıyla buluşturuyor.

Podcast formatında hazırlanan on farklı oturumda; Ahmet Ümit ve Sayım Çınar’dan polisiye edebiyatı, Serhan Bali ve Murat Beşer’den müzik hakkında yazmanın püf noktaları, Büşra Tarçalır ve Can Erol’dan çocuk edebiyatında son yıllardaki gelişmeleri hakkında ayrı ayrı dinletiler bulunuyor.

- Reklam -

Bu oturumların yanı sıra Tuna Kiremitçi, Aslı Perker, Sedat Girgin, Dr.Burkay Adalığ, Kemal Koçak, Metin Celal ve Deniz Yüce Başarır gibi alanında başarılı isimler de farklı konuşmalar ile Sesli Edebiyat Festivali’nde konuşmacı olarak yer alıyor.

Sesli Edebiyat Festivali Her Yıl Farklı Bir Tema ile Gelecek

Sesli Edebiyat Festivali

Project Kültür kurucusu Can Erol, yeni festival ile alakalı şunları söyledi:

“Yaratıcılık ve üreticiliği merkezine alan böylesi bir festival fikri uzun süredir aklımızdaydı. Mastercard, Storytel ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’yle aynı yolda olmak mutluluk verici.”

- Reklam -

Editör kimliği ile de tanıdığımız Project Kültür’ün ortak kurucusu Nazlı Berivan Ak ise, etkinlikle alakalı görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

“Project Kültür üretimi, özgün fikri, yeniyi önemseyen bir oluşum. Sevdiğimiz ve takip ettiğimiz dostlarımız yazarlarla, gazetecilerle, kitapçı ve yayıncılarla bir araya gelmek ve projeler yapmak yeni hayat ajandamızda vardı, Sesli Edebiyat Festivali de güzel bir başlangıç, heyecan verici bir buluşma oldu.”

Her yıl farklı temalarla düzenlenecek Sesli Edebiyat Festivali’nin ilk yıl oturumları şu anda “Mastercard Sohbetleri” aramasıyla Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Deezer gibi mecralarda dinlenebilir halde.

Sizler bu tarz festivallerin okurlarla buluşması konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uma Thurman kill bill kostümü

Uma Thurman, Kill Bill’deki Kostümünden Nefret Etmişti: “Muzlu Dondurma Gibi!”

Meksika Körfezi yangın okyanus

Okyanusun “Ortasında” Yangın Çıktı: Petrol Hattında Ürkütücü Kaza – İZLE