in ,

TÜYAP 39. İstanbul Kitap Fuarı ile 25. İzmir Kitap Fuarı Ertelendi

TÜYAP 39. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı ve 25. İzmir Kitap Fuarı, Koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

TÜYAP 39. İstanbul Kitap Fuarı 25. İzmir Kitap Fuarı

TÜYAP, yaptığı yeni açıklamyla 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 25. İzmir Kitap Fuarı’nı Koronavirüs salgınının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı.

TÜYAP, yaptığı erteleme adına şu ifadelere yer verdi:
“Değerli ziyaretçiler ve yayıncılarımız fuarımız ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu yıl içinde sizlerle yeniden buluşmayı diliyoruz. Bizden haberler için hesapları ve web sitemizi takip edebilirsiniz. Herkese sağlıklı günler dileriz.”
Yapılan açıklamayla birlikte, 25. İzmir Kitap Fuarı üçüncü kez ertelenmiş oldu. Daha önce de Koronavirüs pandemisinin hemen başlamasıyla bir duyuru yapılmış ve 11-19 Nisan arası yapılması planlanan fuar 30 Mayıs – 7 Haziran tarihlerine ertelenmişti. Fakat planlar yine tutmamış ve ardından yeni tarih olarak 28 Kasım – 6 Aralık 2020 arası gösterilmişti.

25. İzmir Kitap Fuarı Koronavirüs Erteleme

39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile 25. İzmir Kitap Fuarı Ne Zaman Yapılacak

Aslında bu ayın başında, TÜYAP’ın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan gönderiyle fiziki fuarların tekrar başladığı belirtilmişti. Açıklamada, “COVİD-19 nedeniyle ara verdiğimiz fiziki fuarlarımız bugün itibarıyla yeni hijyen önlemlerimiz ve #YeniNesilFuarcılıkanlayışımız ile başlıyor.” ifadelerine yer verilmişti.

Hem 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hem de 25. İzmir Kitap Fuarı’nın ne zaman yapılacağı işe şu an için bilinmiyor. Ancak her ne kadar yapılan yeni duyuruda “Bu yıl içinde sizlerle buluşmayı ümit ediyoruz,” dense de, 2020 içerisinde etkinliğin gerçekleşmeyeceği tahmin ediliyor.

Gerek ülkemizde gerek dünya genelinde şimdiye dek, farklı etkinliklerde olduğu gibi birçok fuar iptal edildi. Pandeminin başlangıcı sonrası edebiyat dünyasının en önemli iki fuarı olarak kabul edilen Londra Kitap Fuarı ve Paris Kitap Fuarı iptal edilmişti.

39. istanbul kitap fuarı Koronavirüs Erteleme

Normal şartlar altında 31 Ekim – 8 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu sevilen yazar Nazlı Eray seçilmişti. Bu yılki fuar teması da “Kitabın Büyülü Dünyası” olarak belirlenmişti.

Fuarların ertelenmesi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Büyük kitap satış sitelerinin de uzun süredir gerçekleştirdiği çevrimiçi kitap fuarlarında daha uygun fiyatlara kitap satın alınabildiği için sizce bu tarz etkinliklere gerek var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Zülfü Livaneli “Son Ada” Kitabının Finalini Yeniden Yazdı

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

68 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for alper alper dedi ki:

  Bu erteleme en azından bu sene için fuarların iptaline kadar gider. Yayınevlerinin fuar için beklettikleri kitapları varsa bu durumda beklemelerinin pek anlamı kalmadı gibi.

 2. Avatar for benguwithb benguwithb dedi ki:

  Bu arada forumu takip eden ergenlik döneminde kullanıcılar olabilir,20 yaşındayım tavsiye verecek kadar da büyük sayılmam ama sözlerimize dikkat edelim bence👍🏻

 3. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Ev ve internet ortamında kökene bakarsak bir yapaylık var fakat fuarlara toplaşıp gidilince bizim gibi forumlar için özellikle iyi oluyor. Hem sohbet muhabbet ediyorsun hem de yapay ortamda anlaştığın veya paslaştığın kişileri gün gözüyle görebiliyorsun. Üstelik ikili ilişkilerin de daha güzel pekişiyor. Mesela geçen sene @Bay_Karamsar @Lezek @Lucifer @cankutpotter ve @_restlessness epey keyifli vakit geçirdik. Yedik, içtik, eğlendik, imza alanlar imzasını aldı. Aşırı anlamsız salonlar arası yürüdük. Konuşurken kaçırdığımız yerlere geri döndük filan.

  Karşılıklı fikir ve öneri alışverişi de cabası. Nitekim güzel bir etkinlikti. Ayrıca çoğunluk olmanın getirdiği ek indirim ve önceden haber alma faydası da oluyor.

 4. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Evet benim için fuarların tek cazip yönü yazarlarla buluşmak oluyor. Birde standlarda alışveriş sitelerinde gözden kaçırdığım birşeyler varsa onları görmem açısından faydalı oluyor.

  @Agape Geçen gün Saygın Ersin ile konuştuk. Hatta Yedi Kartal Efsanesi’nin 3. ve 4. kitaplarının durumunu sordum. Kitaplar hazır, hatta Kasımda büyük ihtimal İstanbul fuarında olacak dedi. Fuarın kesinliğiyle ilgili soru sorduğumda şu an yayınevinin fuar olacakmış gibi hazırlandığını fakat kesin bilginin daha verilmediğini söyledi. Muhtemelen ekim ayının ikinci haftası netlik kazanır sanırım. Bu vesile ile Yedi Kartal Efsanesi’nin akibetine dair bilgi de vermiş olalım :slight_smile:

 5. Avatar for miman miman dedi ki:

  Merhaba ben bir fuar organizatörüyüm. Salgından en çok etkilenen sektörlerdeniz. Fuarlar gerekli önlemler alınarak şu an yapılıyor. Hatta haftaya bir fuarımız var. İhtisas fuarları yapılıyor genelde. Ancak kitap fuarları yoğun temaslı ve halka açık fuarlar olduğu için maalesef yapılamıyor. Dün yayınlanan ek fuar takviminde Tüyap İstanbul Kitap Fuarı iptal edilmiş olarak gözüküyor. Butik İlçe fuarları dışında bu sene kitap fuarı beklemeyelim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

63 cevap daha var.

james bond no time to die

No Time to Die Fragmanı Önemli Bir Detay İçeriyor Olabilir

Düş Yakamdan Şeytan: Donald Ray Pollock

Düş Yakamdan Şeytan: Donald Ray Pollock’tan Güney Gotiği Türünün Unutulmaz Örneği