in ,

FanzineIST Zine Fest Of Istanbul 2017, 21 Nisan’da Başlıyor

Onlarca fanzin yazar ve çizerini okurlarıyla buluşturan FanzineIST Zine Festivali bu sene 21-22-23 Nisan tarihlerinde, dopdolu bir programla geliyor.

15 farklı ülkeden 135’in üzerinde bağımsız yayıncının katılımıyla gerçekleşecek FanzineIST 2017 bu yıl 21-22-23 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Festival, fanzin yazar ve çizerlerini okurlarıyla buluşturmanın yanı sıra, çok çeşitli etkinlikleriyle de ziyaretçilerine dolu dolu bir program vaat ediyor.

Söyleşiler, film gösterimleri, konserler ve atölyelerle renklenecek bu üç gün, yeni fanzinler ve sanatçılar tanımak, okuru olduğu fanzinlerin emekçileriyle tanışmak ve farklı bir festival deneyimi yaşamak isteyen herkes için altın değerinde olacak. Edebiyatın özgürlükçü ve sınırlardan bağımsız kollarından biri olan fanzin kültürüyle tanışmak isteyen okurlar ise senede bir kapıyı çalan bu toplu fırsatın 2017 ayağını kaçırmak istemeyeceklerdir.

Festivalin tanıtım metni ve programı ise şu şekilde:

Yılda bir kez düzenlenen fanzin festivali ve yıl boyunca gerçekleşecek diğer fanzin etkinlikleri ile bağımsız yayınların görünürlüğünü arttırmayı amaçlayan Fanzineist Festival boyunca  fanzin standları, atölyeler, fanzin filmleri gösterimi, söyleşiler ve konserler gerçekleşecektir.

Bağımsız ve uluslararası bir fanzin festivali olan FanzineIST, herhangi bir maddi destek olmaksızın, tamamen “kendin yap” kültürü perspektifiyle  organize edilmektedir.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için etkinliğin facebook sayfasına ya da internet sitesine göz atabilirsiniz.

Oyla!

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2017 Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması Sonuçlandı

Usta İllüstratör Shaun Tan, Bu Defa Öyküleriyle Bizlerle: “Taşradan Öyküler”