in ,

Göktuğ Canbaba’nın “Tılsım-ı Kudret”i Yeni Baskısıyla Raflarda

Göktuğ Canbaba’nın ikinci romanı Tılsım-ı Kudret, uzun bir aradan sonra yeni baskısıyla raflarda.

tılsim i kudret ust 1

İlk olarak 2010 yılında Laika Yayıncılık tarafından yayımlanan, Göktuğ Canbaba imzalı fantastik roman Tılsım-ı Kudret, bundan böyle İthaki Yayınları’nın Türkçe Edebiyat dizisi kapsamında yeni baskısıyla okurlarla buluşacak.

Kitabın tanıtım metni şöyle:

tılsim i kudretGöktuğ Canbaba, sonsuz kudretin peşindeki bir Osmanlı şehzadesinin, tarihi sırların izini süren sıradışı bir maceracının ve öte diyarlara fısıldayan bir muska üstadının öyküsünü Tılsım-ı Kudret’te bir araya getiriyor. Mezopotamya’da doğan bir efsane İstanbul’daki bir antika dükkânının duvarları arasına süzülüyor. Büyülü muskalarla açılan kapıların ardında, dehşeti yanlarında getiren davetsiz misafirler beliriyor.

Tılsım-ı Kudret, sırlarla dolu tarihi bir yolculuğa davetiye çıkaran, fantastik boyutlarıyla tüylerinizi ürpertecek bir macera romanı!

”Kötü düşünceler ve hin kurtlar, kara zeminin ardından gelip yeri titreterek ilerleyen kâbus evlerinin mimarları Şehzade’nin aklına girmiş. Heyhat! Bu ne kara bir gün!”

Tarihi fantastik okurlarının radarına gireceğini düşündüğümüz eserin yayın koordinatörlüğünü Tuğçe Nida Sevin, editörlüğünü ise Yankı Enki üstleniyor. Şu anda ön siparişte olan kitap, yarından (15 Aralık) itibarense kitapçı raflarını süslemeye başlayacak.

Tılsım-ı Kudret’in önceki baskısına dair incelememize göz atmak isterseniz kendisine buradan ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda üretkenliğiyle dikkat çeken Göktuğ Canbaba’nın böylelikle eski bir kitabı da yenilerinin yanına ekleniyor. Darısı, yazarın ilk romanı olan ve yine senelerdir baskısı bulunmayan Ozanın Şarkısı‘nın başına.

Bahri Doğukan Şahin

1995, Erzurum. Küçük yaşlarımdan itibaren fantastik şeylere merakım vardı. Bunun önünü açan ve bugünkü ben olmamı sağlayan Pokemon, Digimon, Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi serilere minnettarım. Zamanla bu ilgi bilimkurguya kaydı. Sinemaya ve sürpriz yumurtalara olan ilgim de azımsanmayacak boyutta. Şu sıralar amatör haberci ruhumu profesyonel boyuta taşımak uğruna çabalıyor, Kayıp Rıhtım ve Bilimkurgu Kulübü gibi platformlarda yazmaya devam ediyorum.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

golgeli oykuler ust

Mehmet Berk Yaltırık’tan Korku Öyküleri: Gölgeli Öyküler

karanlık mürit banner

Star Wars Hikayesi ‘Karanlık Mürit’ İle Devam Ediyor