in ,

Guardians of the Galaxy’nin İkinci Cildi Angela Çıktı

Guardians of the Galaxy’nin ikinci cildi nihayet çıktı. Bizleri oldukça güzel bir hikaye ile aşık olacağınız bir karakter bekliyor!

guardians of the galaxy angela kapak
- Reklam -
- Reklam -

Guardians of the Galaxy‘yi dilimizde okumak bizi çok mutlu ediyor. Okuyabileceğiniz en eğlenceli çizgi romanlardan biri olması yeni sayıları beklerken de bizleri sabırsız biri yapıyor. Kısa bir süre nihayetinde bu bekleyiş de sona erdi ve ikinci cilde kavuştuk! Angela bizlerle!

Peki kimdir nedir bu Angela? Kendisi Neil Gaiman ve Todd McFarlane tarafından yaratılmış bir kahraman. İlk görünüşünü McFarlane‘in ünlü serisi Spawn‘a karşı bir rakip olarak yapmıştı. Daha sonralarda sevilmeye başlayıp kendi mini serisine kavuştu. Karakterini tanımlamak gerekirse kendisi kelle avcısı bir melek. Spawn‘a karşı Cennet‘in himayesinde çalışmakta.

Karakter oldukça ilgi çekici olsa da zamanında Gaiman ve McFarlane arasında bir çatışmaya neden olmuştu. Haklarını kimin alacağına dair davada kazanan taraf olan Gaiman, karakteri Marvel‘a sattı. 2013’de Age of Ultron ile Marvel‘da boy gösterip kısa sürede ‘Thor’un kayıp kız kardeşi’ gibi ‘prestijli’ bir konuma geldi.

- Reklam -

Bu cilde ismini veren karakteri kısaca tanıdığınıza göre bizleri bu hikayede neler bekliyor şöyle bir bakalım:

gotg angela cropUltron Çağı’nın çarpıcı finalinin ardından boyutlar çarpışıyor ve cennetin en korkutucu meleği çıkageliyor– hem de doğruca Galaksinin Koruyucuları’nın üzerine!

Galaksinin en büyük savaşçılarından biri olan Gamora, ekibin tamamının sonunu getirebilecek ölümcül bir sır saklıyor. Ve Gamora, Angela ile savaştığında tüm evren tehlikeye giriyor! Infinity’nin etkileri kendini belli etmeye başladığında, galaksinin birbiriyle en uyumsuz kahramanları kendilerini bir dönüm noktasında buluyor. Thanos’un mükemmel planının yansımalarıyla mücadelelerinde gizemli Angela’nın gücü onlara yardımcı olmaya yetecek mi? Peki ya Star-Lord’un tüm Marvel Evreni’ne ihanet etmesine sebep olabilecek şey ne? Yılın en çok ses getiren hikâyesi, çizerler Sara Pichelli ile Francesco Francavilla ve çizgi roman efsanesi Neil Gaiman’ın ekibe katılmasıyla, bu eşi benzeri görülmemiş çizgi roman olayında devam ediyor.

- Reklam -

Bu ciltte Brian Michael Bendis’in yazdığı, Sara Pichelli, Francesco Francavilla ve Kevin Maguire’in çizdiği Guardians of the Galaxy (2013) #4-10 sayıları bir araya getirilmiştir.

Brian Michael Bendis‘in yazdığı, ülkemizde Marmara Çizgi etiketiyle basılan bu hikayeyi dilimize Cenk Könül kazandırıyor. Editörlüğü ise Egemen Görçek‘e ait.

Angela karakterine eskiden aşinaysanız bu ciltte kendisinin yeni bir görünüşe büründüğünü de unutmadan söyleyelim. Son olarak, Guardians of the Galaxy 2‘nin ülkemizde yarın gösterime gireceğini de hatırlatalım. İyi okumalar efendim! 

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tuhaf Masallar

Tuhafların Geçmişine Işık Tutan “Tuhaf Masallar” Çıktı

karabala 2 kapak

Karabala Sonunda İkinci Cildiyle Bizlerle!