in

HBO’dan Donald Trump’a Uyarı: “Fikri Mülkümüzü Politikaya Alet Etmeyin”

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, sosyal medya üzerinden olay yaratmaya devam ediyor. Ancak bu sefer HBO’dan cevap gecikmedi.

donald trump hbo
- Reklam -
- Reklam -

Donald Trump dendiği zaman akla birçok şey geliyor. Bunlardan biriyse çok aktif ve ilginç Twitter kullanımı. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Trump, sosyal mecra üzerinden olay yaratmaya devam ediyor.

Game of Thrones ile Trump’ın ne ilgisi var diye sorabilirsiniz. Haklısınız da. Ancak geçtiğimiz gün kendisi ünlü diziden esinlenerek hazırlanan bir görselle sevmeyenlerine Tweet ile laf attı.

Trump benzer yazı tipiyle daha önce de şöyle bir Tweet atmıştı:

Dünkü paylaşım üzerineyse HBO yetkilileri sessiz kalmadı ve uyarı niteliğinde bir açıklama yapma gereği duydular:

“Game of Thrones’un son sezonunun yayınlanmasıyla birlikte diziye olan heyecanı anlasak bile, bizim fikri mülkümüzün politik amaçlarla kullanılmamasını tercih ederiz.”

Bilindiği üzere Donald Trump geçtiğimiz kasım ayında da Taht Oyunları’ndan esinlendiği bir görseli Tweet atmıştı. Kanal yetkilileri yine benzer şekilde yanıt vermişti.

Donald Trump geçmişte yaptığı kampanyalarında da Neil Young, Elton John, R.E.M. ve Rolling Stones gibi müzisyenlerin ve grupların da şarkılarını izinsiz olarak kullanmasıyla dikkat çekmişti. Görünen o ki Amerika Birleşik Devletleri başkanı bunu yapmaktan vazgeçmeyecek.

Trump’ın geçtiğimiz günlerde Warner Bros. ile de mahkemelik olduğunu duyurmuştuk. Bakalım bu işler nereye kadar böyle sürecek?


* Stephen King’le Trump, Yazmak ve Selfieler Üzerine

Game of Thrones’tan 6 Mitolojik ve Tarihi Esinlenme

Şamanizm Simya ve Game of Thrones

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Trump: İstediğiniz bütün tazminatları ödeyecek param var. Fikri mülkünüzü de alırım, maddi mülkünüzü de.

    Sanırım en son Stephen King’i engelledi ama adam vazgeçmiyor, daha da eleştiriyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Generation Zero inceleme

Generation Zero: Özensiz Post Apokaliptik Macera

dogukan isler dunya kiracisi

Doğukan İşler “Dünya Kiracısı” ile Gerçek ve Fantaziyi Birbirine Karıştırmaya Devam Ediyor