Hollandalı Sanatçılar, Üç Katlı Binanın Dışını Kitaplığa Dönüştürdü

Hollandalı iki sokak sanatçısı, Utrecht'teki üç katlı bir binanın dış yüzeyini kocaman bir kitaplığa dönüştürdüler.

Jan Is De Man ve Deef Feed lakaplı iki Hollandalı sokak sanatçısı, Hollanda’nın Utrecht şehrinde bulunan üç katlı bir binanın dış yüzeyini devasa bir kitaplığa dönüştürdü.

Binanın en alt katında yaşayan kişiyle yakın arkadaş olan De Man ilk başta duvara kocaman, gülümseyen bir surat çizmek istemiş. Böylece oradan geçen insanların morali arttırmayı amaçlıyormuş. Ama tüm binayı boyama izni alınca çok daha büyük bir şey çizmesi icap etmiş. Ardından aklına bu fikir gelmiş. Deef Feed adlı bir başka sokak ressamıyla birlikte işe koyulan sanatçı, böylelikle bu güzelim çalışmaya imza atmış.

Hollandalı sanatçıların çalışmalarına birlikte göz atalım:

Yapımı bir hafta süren kitaplıkta sekiz farklı dilden kitap bulunuyor. Çizerler en sevdikleri kitapları çizerken kendi isimlerini taşıyan iki uydurma cildi de araya sıkıştırmayı unutmamış. Dikkatli bakarsanız hem bu iki kitabı hem de ilk başta çizilen, koca gülümseyen suratı görebilirsiniz.

Gözümüze çarpan kitaplar arasında Sapiens, Aşk ve Gurur ve Küçük Prens gibi eserler var. Dilerseniz Jan Is De Man ve Deef Feed‘in diğer çalışmalarına sosyal medya hesapları üstünden ulaşabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Ev Kütüphanelerinin Bilişsel Yeteneklerimize Etkisi Üzerine
Etiketler:  

Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Hollandalı Sanatçılar, Üç Katlı Binanın Dışını Kitaplığa Dönüştürdü için 3 yorum

 1. oguzeren dedi ki:

  Vay, İnce Memed’i de koymuşlar…


 2. mit dedi ki:

  İlk kim fark edecek diye merak ediyordum :slight_smile:


 3. oguzeren dedi ki:

  İnce Memed’i Türkçe başlığıyla koymaları ilginç olmuş. İngilizce başlığı “Memed, my hawk”, Hollanda’da da “Memed, mijn havik” ve “Kleine Memed” gibi başlıklarla basılmış. Yani “Kartalım Memed” ve “Küçük Memed”.

  Türk yazar deyince Hollanda’lıların aklına ilk gelen isim Yaşar Kemal de değil. Murat Işık epey popüler. Bir de Tutunamayanlar’ın yabancı dilde ilk basılmış çevirisinin Hollanda’ca olması bana ilginç geliyor.


Hollandalı Sanatçılar, Üç Katlı Binanın Dışını Kitaplığa Dönüştürdü

Hollandalı iki sokak sanatçısı, Utrecht’teki üç katlı bir binanın dış yüzeyini kocaman bir kitaplığa dönüştürdüler.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Haberler
Tüfek, Mikrop ve Çelik Kitabının Yazarı Jared Diamond’tan “Çöküş” Raflarda

Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabıyla ülkemizde geniş kitlelere ulaşan Jared Diamond’ın yeni kitabı Çöküş raflardaki...

Kapat