in ,

Hollandalı Sanatçılar, Üç Katlı Binanın Dışını Kitaplığa Dönüştürdü

Hollandalı iki sokak sanatçısı, Utrecht’teki üç katlı bir binanın dış yüzeyini kocaman bir kitaplığa dönüştürdüler.

Jan Is De Man ve Deef Feed lakaplı iki Hollandalı sokak sanatçısı, Hollanda’nın Utrecht şehrinde bulunan üç katlı bir binanın dış yüzeyini devasa bir kitaplığa dönüştürdü.

Binanın en alt katında yaşayan kişiyle yakın arkadaş olan De Man ilk başta duvara kocaman, gülümseyen bir surat çizmek istemiş. Böylece oradan geçen insanların morali arttırmayı amaçlıyormuş. Ama tüm binayı boyama izni alınca çok daha büyük bir şey çizmesi icap etmiş. Ardından aklına bu fikir gelmiş. Deef Feed adlı bir başka sokak ressamıyla birlikte işe koyulan sanatçı, böylelikle bu güzelim çalışmaya imza atmış.

Hollandalı sanatçıların çalışmalarına birlikte göz atalım:

Yapımı bir hafta süren kitaplıkta sekiz farklı dilden kitap bulunuyor. Çizerler en sevdikleri kitapları çizerken kendi isimlerini taşıyan iki uydurma cildi de araya sıkıştırmayı unutmamış. Dikkatli bakarsanız hem bu iki kitabı hem de ilk başta çizilen, koca gülümseyen suratı görebilirsiniz.

Gözümüze çarpan kitaplar arasında Sapiens, Aşk ve Gurur ve Küçük Prens gibi eserler var. Dilerseniz Jan Is De Man ve Deef Feed‘in diğer çalışmalarına sosyal medya hesapları üstünden ulaşabilirsiniz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mit mit dedi ki:

    İlk kim fark edecek diye merak ediyordum :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Tüfek, Mikrop ve Çelik Kitabının Yazarı Jared Diamond’tan “Çöküş” Raflarda

Seçkide 118. Sayı: “Deniz Kızı Öyküleri”