in

İstanbul Polisiyeleri’yle Gizemli Cinayetleri Bizzat Çözün

Kendi hikâyeni kendin yaz tadındaki “İstanbul Polisiyeleri” ile dedektiflik yeteneklerinizi sınayın.

Daha önceleri Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi‘nde de yazan, daha sonra kaleme aldığı 8:00, Valiz ve Komiser Tahsin kitaplarıyla polisiye severlerin beğenisini toplayan genç yazar Alper Kaya sizleri İstanbul’un göbeğinde işlenen cinayetleri bizzat çözmeye davet ediyor. Hem de oturduğunuz yerden, akıllı telefonunuzun ekranından…

Çocukluğumuzun “kendi hikâyeni kendin seç” kitapları tarzında ilerleyen İstanbul Polisiyeleri‘nde Cinayet Büro Amiri’ni canlandırıyoruz ve interaktif bir hikâye boyunca her sayfanın sonunda ne yapacağımızı seçerek olayı çözmeye çalışıyoruz. Ama dikkat, sadece tek bir iyi son var. Ve aldığımız hatalı kararlar sonucunda davayı çıkmaza sokmak, hatta ölmek bile mümkün. İki ayda bir yeni soruşturmalarla karşımıza çıkması planlanan İstanbul Polisiyeleri‘nin ilk bölümü Gece Çöktü Haydarpaşa’ya adını taşıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi Haydarpaşa Tren İstasyonu’nda geçiyor. Sonraki soruşturmalarsa İstanbul’un farklı semtlerini konu alarak devam edecek.

Nisan 2017’de kendi sitesi üzerinden yayın hayatına başlayan İstanbul Polisiyeleri bu ay Ballkaya Adventures’un teknik desteğiyle mobil platformlara da çıktı ve ilk haftadan 3000 indirme barajına yaklaşma başarısı göstermiş. İstanbul sokaklarına dalıp dedektiflik yeteneklerinizi sınamak isterseniz Android ve iPhone uygulamasını indirebilirsiniz. Dilerseniz internet tarayıcınız üzerinden oynamak da mümkün.

Bol şans!

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beylikdüzü Sahaf Festivali 2017 Yaklaşıyor!

Büyülü ve Saklı Bir Rus Klasiği “Lady Macbeth” Raflarda!