Kralkatili Güncesi’nin Sinema ve Televizyon Uyarlamalarının Yapımcısı Belli Oldu!

Lionsgate tarafından yapılacak olan Kralkatili Güncesi televizyon ve dizi uyarlamalarının arkasındaki isim firma tarafından açıklandı!

Bir seneden biraz zaman önce Kralkatili Güncesi serisinin televizyon, sinema ve bilgisayar oyunları gibi diğer medyalara taşınması için yazar Patrick Rothfuss ile ünlü yapım firması Lionsgate‘in anlaştığını duyurmuştuk. Ancak o zamandan beri konuyla ilgili hiçbir güncelleme yapılmamıştı. Heyecanlı bekleyişimiz sürüyordu. Ta ki bugüne dek!

Lionsgate‘in yaptığı resmi açıklamaya göre, Kralkatili Güncesi‘ni farklı medyalara taşıyacak olan yapımcı Lin-Manuel Miranda oldu. Rothfuss ile Miranda bu senenin başlarında bir araya gelmişlerdi. Bu buluşmanın sonrasında Miranda, Hamilton müzikalinde yer alan “The Story of Tonight” adlı eseri Rothfuss’un kitaplarından esinlenerek yazdığını belirtmişti. Görünen o ki etkileşimleri bu kadarla kalmamış.

İlk açıklama Lionsgate‘in başkanlarından Erik Feig tarafından yapıldı:

Pat Rothfuss’un eşsiz ve iddialı görüşlerini sunmak için en iyi yol, onu Lionsgate’in film ve televizyon ekipleri tarafından yan yana çalışarak uyarlamanın yeni bir yolunu keşfetmekti; bu da Lin-Manuel Miranda gibi çok yönlü bir yeteneğin yapabileceği anlamına geliyor. Lin eşsiz bir yetenek ve üçlemenin büyük bir hayranı ve Pat ile yakından çalışarak, uyarlamadaki yaratıcı gözetimiyle tüm projelere inanılmaz bir detay ve süreklilik getirecek.

Patrick Rothfuss konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, Lin-Manuel Miranda konuyla ilgili olarak Twitter’dan duyuru yaptığı gibi, Variety‘ye verdiği röportajda da şunları söyledi:

Pat Rothfuss’un Kralkatili kitapları, bizim evde en çok okunan ve en çok tekrar okunan kitaplardan. O dünya, içinde ömürler boyu vakit geçirmek isteyeceğiniz bir dünya ve buna seriyi sevenlerin de katılacağını düşünüyorum. Pat ayrıca, okuduğum romancılar içinde müzik yapmayla ilgili en güzel şeyleri yazan insan. Onun eserlerinin ekranlarda can bulması için çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.

Üçüncü kitabı heyecanla bekliyor olmamız yetmezmiş gibi, artık film ve dizileri de daha da heyecanla beklememiz için bir sebep oldu.

  • 90
    Shares
Yayın Yönetmeni
Müzmin arkeolog adayı. Her yerde uyuma konusunda rakipleri Snorlax ve kediler. Fantastik okudukça "Daha okuyacak çok şeyim var," diye kaygılanır. Haftada bir gün Neil Gaiman, bir gün Patrick Rothfuss övmezse içi rahat etmez. Geri kalan günlerin çoğunluğunda Lovecraft över. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kralkatili Güncesi’nin Sinema ve Televizyon Uyarlamalarının Yapımcısı Belli Oldu!

Lionsgate tarafından yapılacak olan Kralkatili Güncesi televizyon ve dizi uyarlamalarının arkasındaki isim firma tarafından açıklandı!

  • 90
    Shares

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün