in

Lord Voldemort’un Geçmişini Konu Alan Yeni Bir Hayran Filmi Geliyor!

Asalar havaya! Yeni bir hayran filmi geliyor! Üstelik hepimizin deli gibi merak ettiği bir döneme ışık tutarak! Voldemort: Origins of the Heir, yani Türkçe adıyla “Voldemort: Varisin Kökenleri” yakında bizlerle olacak!

TryangleFilms adlı bir grup amatör Harry Potter sevdalısı tarafından geçtiğimiz yıllarda Kickstarter‘da başlatılan “Voldemort: Origins of the Heir”, yani Türkçe adıyla “Voldemort: Varisin Kökenleri” filminden ilk resmi fragman yayınlandı!

FantastikCanavarlar.com üzerinden bütün detaylarını vermeye çalıştığımız “Voldemort: Varisin Kökenleri”nden ilk fragman, Türkçe altyazılı olarak sizlerle:

Filmin konusuna kabaca göz atmamız gerekirse:

“Tom Riddle Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan mezun olduktan sırra kadem basar. On yıl sonra, yeni güçler ve yeni bir isimle geri gelir. Karanlık büyünün gizemlerini araştırmaya doğru çıktığı yolculuk onu içten bir şekilde değiştirmiştir. Onu şimdiki emelinden, ölümsüzlüğe ulaşmaktan alıkoymak ise eski okul arkadaşlarına düşer.”

Hayran yapımı bir proje olsa bile oldukça profesyonel duruşu bizleri heyecanlandırmaya yetti. Ayrıca Tom Riddle, Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen, Gellert Grindelwald ve Gryffindor’un varisi olarak Hepzibah Smith… Bu isimleri duyup da tepkisiz kalmak mümkün mü dersiniz?

“Voldemort: Varisin Kökenleri” ilk duyurulduğunda aşağıdaki konsept fragmanıyla karşımıza çıkmış ve bizlere az çok nasıl bir şeyle karşımıza çıkacakları konusunda sağlam bir malumat vermişlerdi:

Konsept fragmandan bu yana kendilerini ne kadar geliştirdikleri ortada.

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros.‘un da filme yeşil ışık yakarak Tryangle Films‘in, bir kazanç elde etmediği müddetçe projeyi gerçekleştirebileceğini ve yayabileceğini resmi olarak onayladı.

Bu, hikayenin ‘resmi’ olarak Lord Voldemort‘un geçmişini anlattığı anlamına gelmiyor. J. K. Rowling‘in kaleminden çıkmış veya onun onayıyla çalışılmış bir iş de değil. Ancak henüz sadece konsept fragman ve ilk fragmanla karşı karşıya olan Potterheadler olarak, heyecanlanmak için yeterince sebebe sahibiz!

Filmin tam olarak ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgimiz ise henüz yok.

Harry Potter’ın büyülü dünyasına dair bütün gelişmeleri, bir diğer projemiz olan Fantastik Canavarlar üzerinden takip edebilirsiniz!

Oyla!

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

altKitap 2017 Öykü Ödülü Sonuçlandı! Kazanan “Amenna Bulvarı” Oldu!

Bol Ödüllü Bilimkurgu Eseri “Dönüş” Ön Siparişte