in ,

Oscarlı Besteci Hans Zimmer, Ünlü YouTuber MrBeast’in Yeni Videosunun Müziklerini Yaptı

Hans Zimmer, YouTube’un en popüler yayıncılarından biri olan ve MrBeast adıyla tanınan Jimmy Donaldson’un yeni videosunun müziğini besteledi.

Hans Zimmer, YouTuber MrBeast'in Videosuna Beste Yaptı

Hans Zimmer, popüler YouTube yayıncısı MrBeast’in yeni videosundaki müzikleri besteledi. Karayip Korsanları, Aslan Kral, Gladyatör, Interstellar (Yıldızlararası) ve Nolan’ın Batman üçlemesi dahil olmak üzere sayısız filmin müziklerini bestelemiş ünlü isim, şimdi de bir YouTuber’ın videosuna müzikleriyle destek oldu.

Son olarak Tom Cruse’un gişe rekorları kıran Top Gon: Marverick ve Netflix’in Kurtarma Operasyonu adlı yapımına müzikler hazırlayan Hans Zimmer, şimdi de bir YouTube yayıncısı ile çalıştı. John Williams’tan bu yana en üretken bestecilerden biri olarak anılan ve birden fazla seriye damgasını vurmuş Zimmer, bugüne dek onlarca projede çalıştı. Müziklerini bestelediği Top Gun: Maverick yılın en büyük filmiydi ama görünüşe göre besteci yılı bitirmek için daha küçük ölçekli bir proje seçmiş.

Mr. Beast, paylaştığı bir Twitter gönderisinde “Hans Zimmer sadece yeni videomuz için orijinal bir film müziği hazırladı,” diyerek, video henüz yayınlanmadan önce ünlü besteci ile çalıştığını duyurdu.

YouTuber MrBeast, Hans Zimmer ile Tesadüf Eseri Karşılaştı ve Müzik için İşbirliği Hızlıca Gerçekleşti

Hans Zimmer, YouTuber MrBeast'in Videosuna Beste Yaptı

Gerçek adı Jimmy Donaldson olan MrBeast, son içeriği için Union Glacier bölgesinin dışında 50 saat geçirdiğini gösteren en son YouTube videosunu çekmek için Antarktika’ya gitti. Bu sırada Hans Zimmer’ın da bölgede olduğunu öğrendi. Donaldson hemen besteci ile bir görüşme ayarladı ve ona halihazırda çektikleri video bir sunum yaptı. Yaklaşık dört saat içinde Oscar ödüllü bestecinin kendisiyle yeni YouTube videosunun müziğini hazırlaması için bir anlaşma yaptı. O anları ise şu şekilde anlattı:

“Hans’ın da orada olduğunu duyduğum an, ne pahasına olursa olsun bu konuda onunla çalışmam gerektiğini biliyordum. Böyle çılgın bir yerde hayatta kalmanın nasıl bir şey olduğunu kimse anlayamaz! Bunu süper hızlı halletmemiz gerekiyordu ve kendisine ulaştığımızda, o da aynı derecede heyecanlıydı.

Orijinal film müziğini sınırlı bir zaman çerçevesinde yaratmak için Zimmer, Bleeding Fingers Music besteci kolektifinin üyeleri James Everingham ve Adam Lukas ile bağlantı kurdu. Üçlü daha önce BBC belgesel dizisi Frozen Planet II için film müziği üzerinde de işbirliği yapmıştı.

İçerik üreticisinin Hans Zimmer’la işbirliği yaptığı “Antarktika’da 50 Saat Hayatta Kaldım” adlı son videosunu hemen aşağıdan Türkçe dublajlı veya altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Antarktika’da 50 Saat Hayatta Kaldım – MrBeast ve Hans Zimmer İşbirliği | Türkçe Dublajlı İZLE

(Videoya YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Aylar öncesinde Zimmer’ın Aras Bulut İynemli’li Mustafa Kemal Atatürk dizisinin Mustafa Kemal Atatürk müziklerini besteleyeceği haberleri de çıkmıştı. Ancak platform tarafından bu bilgi henüz doğrulanmadı.

Hans Zimmer
Hans Zimmer

Hans Zimmer’ın bir YouTube içerik üreticisinin videosu için müzik bestelemesi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce önümüzdeki süreç sektörde nasıl bir değişim getirecek? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jenna Ortega Wednesday Replik

Jenna Ortega, “Wednesday” Dizisinde ‘Utanç Verici’ Bulduğu için Söylemeyi Reddettiği Repliği Açıkladı

Mutasyonlar - Jorge Comensal

Meksika Edebiyatının Çağdaş Yazarlarından Jorge Comensal’in “Mutasyonlar” Kitabı Türkçede