in ,

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçları Açıklandı

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması sonuçları duyuruldu. Birincilik ödülü Cem Aydoğan’ın dosyasına gitti.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçları
- Reklam -
- Reklam -

2003 senesinden beri düzenli olarak organize edilen ve edebiyatımıza çocuk / gençlik gibi türlerde özgün eserler kazandırmayı hedefleyen Tudem Edebiyat Ödülleri, bu sene 17. defa sahiplerini buldu. Ödüllerde bu defa yetişkin edebiyatı ve roman türü gözetildi.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri kazanan ismi ve dereceye girenler belli oldu. Birincilik ödülü, ’’Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları’’ adlı roman dosyası ile Cem Aydoğan’a gitti.

Roman yarışmasının seçici kurulunda Asuman Kafaoğlu-Büke, Beliz Güçbilmez, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Kıran ve Oylum Yılmaz yer alıyordu. Jürinin düzenlediği toplantı sonucunda dereceye giren isimler belli olmuş oldu.

- Reklam -

Toplamda 65 dosyanın başvurduğu yarışmada, birincilik ödülüne Cem Aydoğan’ın ’’Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları’’ adlı romanı layık görüldü. Yarışmada ikinci olan isim ise “Miras” adlı dosyası ile Canan Özdek oldu. Üçüncülük ödülü ise Pınar Seyhun’un ’’Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi’’sine gitti.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Birincisine 10 Bin TL Para Ödülü

İlk üçe giren yazarlara, heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelciklerinin yanı sıra; para ödülü de verilecek. Yarışmanın birincisi 10.000 TL, ikincisi 7.500 TL, üçüncüsü ise 5.000 TL alacak.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri’nin roman kategorisinde kazananlar işte bu şekildeydi. Aynı yarışmanın çocuk edebiyatı alanında ve resimli kitap dalındaki sonuçları ise Şubat 2020’de açıklanmıştı.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçları
17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçları

Ayfer Gürdal Ünal, Can Göknil, Deniz Üçbaşaran, M. Banu Aksoy ve Sedat Sever’in oluşturduğu Resimli Kitap Yarışması jürisi, toplamda 97 dosyanın katıldığı yarışmayı geçen şubat ayında noktalamıştı.

- Reklam -

Resimli Kitap Yarışması kazananları aşağıdaki gibi:

Birincilik: Düş Kurdu (Serap Deliorman – Mehtap Temiz)
İkincilik: Evden Çıktığımda (Burcu Yılmaz)
Üçüncülük: Gece Parlayan (Ahmet Uzun – Tuba Kumaş)

Resimli Kitap Yarışması için de tıpkı Roman Yarışması’nda olduğu gibi ödül heykelcikleri ve birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye ise 5.000 TL olan para ödülü dağıtıldı.

Bu yılın ödüllerinde dereceye giren yazarları kutluyoruz. Tudem Yayın Grubu, yayıncılık dünyasındaki 35 yıllık macerasını bütün hızıyla sürdürüyor.

18. Tudem Edebiyat Ödülleri başvuru sürecini buradan takip etmeniz mümkün.

Yarışmaya dair görüşlerinizi ve merak ettiklerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* 2020 Hugo Ödülleri Adayları Belli Oldu

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

jumanji 4

Jumanji 4 Filmi İçin Çalışmalar Başladı

John Turturro The Batman Carmine Falcone

John Turturro: “Zorro Olmasaydı Batman de Olmazdı”