in ,

2022 Grammy Ödülleri Omicron Varyantı Nedeniyle Ertelendi

2022 Grammy Ödülleri belirsiz bir tarihe ertelendi. Los Angeles’ta gerçekleşmesi planlanan müzik dünyasının en prestijli etkinliği, Omicron varyantı engeline takıldı.

2022 grammy ödülleri erteleme Omicron

2022 Grammy Ödülleri, Omicron varyantı nedeniyle erteleme aldı. Müzik dünyasının en prestijli ödülü, geçen yıl da benzer bir engele takılmıştı.

Recording Academy sitesinden yapılan duyuruda “sağlık kuruluşları, sanatçılar ve eyalet yöneticileri ile yapılan toplantı sonucu, törenin sağlık açısından risk oluşturması” sebebiyle Grammy Ödülleri’nin belirlenen tarihte gerçekleştirilmemesi kararı alındı.

Record Academy tarafından düzenlenen Grammy Ödülleri Koronavirüs pandemisi yüzünden bu sene de ertelendi. Los Angeles şehrinde Crypto.com Arena’da düzenlenmesi beklenen tören, Omicron varyantının getirdiği artan vaka sayısı dolayısıyla başka bir tarihe alındı. Los Angeles tarafından açıklanan sayıya göre sadece 4 Ocak tarihinde COVID-19 vaka sayısı 21.790 kişi. Şehirde yaklaşık 2.000 kişi ise virüs sebebiyle yoğun bakımda.

Artan vaka sayıları sebebiyle 64. Grammy Ödülleri’nin 31 Ocak tarihinde sahiplerini bulması bekleniyordu. Ancak Recording Academy tarihi yeniden düzenleyeceğini duyurdu ve şimdilik kesin bir tarih açıklamadı. Resmi siteden yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Şehir ve eyalet yetkilileri, sağlık ve güvenlik uzmanları, sanatçılar ve çalışma ortaklarımızla birlikte yapılan dikkatli incelemeler sonrasında 64. Geleneksel GRAMMY Ödülleri törenini ertelenmiştir. Müzik topluluğumuz, canlı dinleyicilerimiz ve törenimizi gerçekleştirmek için yılmadan çalışan arkadaşlarımızın sağlığı bizim için en yüksek derecede öneme sahiptir. Omicron varyantı sebebiyle törenin 31 Ocak tarihinde gerçekleştirilmesi çok fazla risk taşımaktadır. Müziğin En Büyük Gecesini yakın bir zamanda açıklayacağımız tarihte sizinle birlikte kutlamayı istiyoruz.”

2022 Grammy Ödülleri Töreni için Yeni Tarih Verilmedi

2022 Grammy Ödülleri için adaylar 1 Eylül 2020 ve 30 Eylül 2021 tarihleri arasında projelerini yayınlamış müzisyenler arasından seçilmişti. Adaylar 23 Kasım tarihinde belirlenmiş ve kamuya açıklanmıştı. Jon Batiste toplamda 11 farklı alanda aday gösterilerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Justin Bieber ve H.E.R. ise 8 adaylığı ile en büyük rakipler olarak görülüyor.

2022 grammy ödülleri erteleme Omicron

Grammy Ödülleri’nin belirsiz bir tarihe ertelenmesinin yanı sıra diğer törenlerden de ertelenme haberleri geliyor. Palm Springs Film Festival, BAFTA Tea Party, AFI Awards Luncheon, Critics Choice Awards, National Board of Review Gala, Sundance Film Festival ve Academy Governer’s Awards törenleri de Omicron varyantı sebebiyle ertelenenler arasında.

Törenlerin ertelenmesinden sonra gözler 94. Akademi Ödülleri’ne çevrilmiş durumda. Oscar töreni geçen sene iki ay ertelenmek zorunda kalmıştı. Ancak bu sene 27 Mart 2022 tarihinde Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek Oscar törenlerinin ertelendiğine dair resmi bir açıklama yok.

Siz törenlerin ertelenmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bize iletebilirsiniz.

Kaynak: GRAMMY, CBS News

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Demek ki durum ilk baştaki kadar kötü. Burada hiçbir adım atılmadığı için anlayamıyoruz ama Grammy, yanlış hatırlamıyorsam en son 2020’de Korona ilk baş gösterdiğinde iptal edilmişti. Yani en az o kadar kötü durumdayız ki bu karar alınmış.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

küçük prens sergisi ankara

Küçük Prens Sergisi Ankara’da: 78 Yıllık Yayın Serüveni Kitapseverleri Bekliyor

mafya babası google maps Gioacchino Gammino

Firari Mafya Babası, 20 Yıl Sonra Google Maps Görüntüleri Sayesinde Yakalandı