6. GİO Ödülü Öykü Kitabı Adayları Belli Oldu

Bu yıl FABİSAD'ın 6. defa düzenleyeceği GİO Ödülleri'nin öykü kitabı adayları ve diğer bazı detayları belli oldu.

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından her yıl fantastik, bilimkurgu ve korku ağırlıklı içerikler için verilen GİO Ödülleri’nin bazı detayları netleşti.

Ödül töreni Aralık ayında düzenlenecek.  Bu yıl öykü kitabı dalında verilecek kitaplar da belirlendi. Ayrıca yayımlanmamış öykü ve illüstrasyon dalında jürilik görevini üstlenen isimler de açıklandı.

“Öykü Kitabı” dalında verilecek ödül için 5 aday kitap belirlendi. Bu dalda Barış Müstecaplıoğlu, Murat Başekim, Seval Şahin, Oylum Yılmaz ve Mehmet Açar jürilik yapacak.

Öykü Kitabı dalında adaylar ise şöyle:
  • Büyülü Öyküler – Alper Sezener
  • Orada Bir Yerde – Engin Türkgeldi
  • Dünyanın Sonu Geldiğinde – Tuba Kumaş
  • Av – Yurdagül Şahin
  • Kara Kara Kapkara – Işın Beril Tetik

“İllüstrasyon” dalında ilk 5 ve birincilik ödülü Gülbike Berkkam, Melike Acar, Yıldıray Çınar, Kutlukhan Perker ve Eren Arık’ın jüriliğinde verilecek.

“Yayımlanmamış Öykü” kategorisinin jüri üyeleri Murat S. Dural, Göktuğ Canbaba, Merve Çay, Sakine Akgül ve Esra Ertan’dan oluşacak. Ödüller dereceye giren ilk 5 öykü ve yazarına Aralık ayında yapılacak törenle takdim edilecek.‬

Yine bu kategoriler dışında her yıl verilen ve bizim de geçtiğimiz sene aldığımız Başarı Ödülü ile Mavi Anka Ödülü de tören esnasında sahiplerine verilecek.

GÖZ ATIN  Karanlıktaki Kadınlar: Dokuz Kadından Dokuz Tekinsiz Öykü
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

6. GİO Ödülü Öykü Kitabı Adayları Belli Oldu

Bu yıl FABİSAD’ın 6. defa düzenleyeceği GİO Ödülleri’nin öykü kitabı adayları ve diğer bazı detayları belli oldu.

Başa dönün