Kara Hafta Festivali Gençleri Polisiye Öykü Yarışmasına Davet Ediyor

Türkiye'nin polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul'da bu sene tema Alfred Hitchcock. Festival kapsamında ayrıca bir de genç yazarların katılabileceği polisiye öykü yarışması düzenleniyor!

Polisiye tutkunları burada mı? Peki yolu dedektif maceralarından geçenler? Şimdi kaleme sarılma zamanı. Pera Palace Hotel’in DenizBank işbirliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği bir öykü yarışması geliyor! Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, 5. yılında bir yarışmayla karşımıza çıkacak.

Bu sene 21-23 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival hem yurt içi ve hem de yurt dışından önemli yazarların katılımıyla yapılacak. Festivalin teması ise yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Alfred Hitchcock olacak.

Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 30 yaş ve altı gençler katılabilecek.

“Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nın ödül töreni, yine Pera Palace Hotel’de düzenlenecek Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşecek. Polisiye edebiyat ve yayıncılık dünyasının bir araya geleceği törende genç yazarlar ödüllerini, usta polisiye yazarlarının elinden alacak, Türkiye ve dünyadan yazar ve yayıncılarla tanışma fırsatı bulacak.

Yarışmada ödüllendirilecek dokuz öykü, Vapur Kitap tarafından kitaplaştırılarak polisiye okurlarının beğenisine sunulacak. Yarışmanın birincisi Kara Hafta İstanbul’un davetlisi olarak Pera Palace’ta ağırlanacak ve festivali izleme, festival kapsamında düzenlenen yazarlar yemeğine katılma olanağı bulacak.

Seçici kurulunda Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Elçin Poyrazlar, Ayşe Erbulak ve Adnan Özer gibi edebiyatımızın değerli isimlerinin bulunduğu yarışmada başvuru için son tarih 1 Eylül 2019.

Şartname

 • Yarışmaya 30 yaş ve altı (1989 ve daha genç doğumlu) tüm gençler katılabilir.
 • Eser gönderimi açık ad ve soyadı ile yapılacaktır. Takma isim ya da rumuzla yapılan başvurular yarışmaya kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya katılacak öyküler Türkçe olmalıdır.
 • Katılımcılar “Times New Roman” yazı karakteriyle 12 punto yazılmış 10 A4 sayfasını geçmeyen bir (1) öyküleriyle yarışmaya katılabilirler. Birden fazla öykü ile katılanların diğer öyküleri yarışmaya dahil edilmez.
  Katılımcılar öyküleri ile birlikte ad, soyad, açık adres ve telefon numaralarını içeren kimlik bilgilerini de yollamalıdır.
 • Yarışmaya son katılım tarihi 01 Eylül 2019’dur.
  Katılımcılar öykülerini e-posta ekinde Word dosyası olarak karahafta@perapalace.com adresine göndereceklerdir.
 • Yarışmaya katılan öyküler ön elemeden geçirildikten sonra jüriye sunulacaktır. Yarışma jürisi ekim ayının ilk haftası toplanıp ödüle değer bulunan 9 eseri ve yarışma birincisini saptayacak, yarışmayı kazananlar ekim ayının ikinci haftası blog.perapalace.com adresinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
GÖZ ATIN  John Rebus Kitaplarında 7. Macera Yayında

Ödülü alan öyküler Vapur Kitap tarafından kitaplaştırılacak. Ödül kazananlara yayınevince telif haklarının karşılığı olarak 10’ar adet kitap hediye edilecek.

“Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nın 2019 ödül töreni, Pera Palace Hotel’de düzenlenecek Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek, ödül kazanan dokuz katılımcının ödülleri törende takdim edilecektir.

Yarışma birincisinin ulaşım ve 2 gece otel konaklama masrafları Kara Hafta İstanbul tarafından karşılanacak.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Katılacak bütün okurlarımıza şimdiden bol şans diliyoruz!
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Kara Hafta Festivali Gençleri Polisiye Öykü Yarışmasına Davet Ediyor için 2 yorum

 1. Sonunda gerçekten yarışmaya veya çabalamaya değer bir konu ve eser :slight_smile: bakalım hayırlısı olsun.


 2. görsel kimin tarafından hazırlandı acaba? Çok başarılı


Kara Hafta Festivali Gençleri Polisiye Öykü Yarışmasına Davet Ediyor

Türkiye’nin polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul’da bu sene tema Alfred Hitchcock. Festival kapsamında ayrıca bir de genç yazarların katılabileceği polisiye öykü yarışması düzenleniyor!

Başa dönün