in , ,

Ricky Gervais: “IŞİD Çevrimiçi Platform Kursa Hemen Menejerinizi Ararsınız”

2020 Golden Globe açılış konuşmasında İngiliz komedyen Ricky Gervais, yaptığı sivri dilli konuşma ile gecenin unutulmayanları arasına girdi.

Ricky Gervais 2020 Golden Globe Konuşma

2020 Golden Globe (Altın Küre) kazananları dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geceye ise 77. Altın Küre Ödülleri’nin sunucusu İngiliz komedyen Ricky Gervais damga vurdu.

Son olarak Netflix’teki After Life dizisiyle karşımıza çıkan Ricky Gervais, gecenin açılış konuşmasında yaptığı karanlık mizah ile dikkatleri üzerine çekti. Başarılı komedyen sivri diliyle salonda bulunan neredeyse her isme ve onların yapımcılarına bir şeyler söylemeyi başardı.

Daha önce dört defa (2011, 2012 ve 2016) Altın Küre Ödülleri’ni sunan Gervais, 3 yıllık bir aranın ardından yeniden sunucu kürsüsünün başına geçti.

Ricky Gervais isminin ilk açıklandığı andan itibaren Gervais’in nasıl bir konuşma yapacağı merak konusu olmuştu.

Agresif esprileriyle tanınan oyuncu, adeta bir yıldızlar geçidi olan tören alanında uzun yıllar unutulamayacak bir konuşma yaptı.

Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Al Pacino, Robert de Niro ve Martin Scorsese gibi sinema dünyasının büyük isimlerinin yer aldığı törende, Ricky Gervais mikrofonun başına geçtiği andan itibaren salondaki yüzler görülmeye değerdi.

Politik ödül konuşmalarına, Netflix’e, dijital yayın kanallarına ve ünlü isimlere dair yaptığı sert konuşma; kimi kesimlerden tepki görürken bazı taraflarca da övgüyle karşılandı.

Ricky Gervais 2020 Golden Globes Açılış Konuşması – Öne Çıkanlar

“Bu gece limuzinle geldim ve plaka Felicity Huffman tarafından yapılmıştı… Kızı için üzgünüm, tamam mı? Bu onun başına gelmiş olan en utanç verici şey olmalı. Babası da Wild Hogs filmindeydi.”

“Bu gece burada birçok büyük ünlü var. Yani, efsaneler, ikonlar… Şu masada Al Pacino, Robert de Niro, Bebek Yoda – Oh, hayır bu Joe Pesci.”

“Sapkınlardan bahsetmişken, pedofili filmler için büyük bir yıldı -‘Surviving R. Kelly,’ ‘Leaving Neverland’… ‘Two Popes’?”

“Herkes Netflix’i izliyor. Bu törene sadece benim çıkıyor olmam gerekiyordu. ‘Her şeyi kazanırsın, Netflix, iyi geceler. ‘Hayır, üç saat boyunca buradayız. Bu şovu izlemek yerine ‘After Life’ı izleyebilirsin. Aftrer Life, eşi kanserden öldüğü için kendini öldürmek isteyen bir adam hakkında bir dizi ve hâlâ bundan daha eğlenceli. ”

“Once Upon a Time… in Hollywood, yaklaşık üç saat uzunluğunda. Leonardo Di Caprio prömiyere katıldı ve film sona erdiğinde sevgilisi artık onun için fazla yaşlıydı.”

“Dünya James Corden’i şişman bir kedi olarak görmeli. Ayrıca ‘Cats’ filmindeydi ama kimse bunu görmedi.”

“Dame Judi Dench, Cats’te oynadığı rolü bunun için doğmuşum diyerek savundu – bir sonraki şakayı yapamam…”

“Çalıştığınız şirketlere bakın: Apple, Amazon, Disney. IŞİD bile çevrimiçi bir platform kursa hemen menajerinizi ararsınız değil mi? Bu yüzden, bu akşam bir ödül kazanırsanız, burayı siyasi bir konuşma yapmak için bir platform olarak kullanmayın, tamam mı? Halka herhangi bir şey hakkında ders verecek bir pozisyonda değilsiniz. Gerçek dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Çoğunuz okulda Greta Thunberg’den daha az zaman geçirdiniz. Eğer kazanırsanız, gelin, küçük ödülünüzü kabul edin, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s…ir olup gidin.”

Rick Gervais’in 77. Altın Küre Ödülleri’nde yaptığı açılış konuşmasının tamamını aşağıdan izlemeni mümkün:

Konuşmaya dair sizin görüşleriniz neler? Mizahın bu karanlık tarafı hakkında neler düşünüyorsunuz? Rick Gervais beğendiğiniz bir isim mi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Apple TV+, HBO’nun Önemli İsmiyle Anlaştı

Kaynak: FilmLoverss

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for OldFatGil-Galad OldFatGil-Galad dedi ki:

    Ben bayıldım! Sanırım bu Golden Globe’da şimdiye kadar yaptığı en ağır konuşmaydı (Mel Gibson ile yaptığı konuşmayı saymazsam) ve diğerlerinden çok daha ciddiydi. Gider ayak patrona posta koyan eleman gibi geldi bana.

    tenor (2)

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher

The Witcher Dizisinin Perde Arkası Resmi Podcast’te Konuşulacak

Dolunay Öyküleri Fatih Danacı

Fatih Danacı İmzalı Korku ve Gerilim Türündeki Dolunay Öyküleri Raflarda