in

Elden Ring İnceleme Puanlarında ve Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında Zirveye Oturdu

Elden Ring inceleme puanları ve eş zamanlı oyuncu sayısı ile güçlü bir başlangıç yaptı. FromSoftware’in yeni oyunu çıkışıyla birlikte gündeme oturmayı başardı.

elden ring inceleme puanları oynanma

Elden Ring inceleme puanları ve eş zamanlı oyuncu sayısı ile büyük yankı uyandırdı. FromSoftware yapımı oyun uzun zamandır merakla bekleniyordu.

Yeni neslin hakkında en çok konuşulan oyunlarından birisi olan Elden Ring, 25 Şubat tarihinde Türkiye saatiyle 02.00’de çıkışını gerçekleştirdi. Yapım bir süredir açıklanan yüksek inceleme puanları ile adından söz ettirmeyi başarıyordu. İlk gün gelen oyuncu rekoruyla da bu yorumların temelsiz olmadığını gösterdi.

Senarist koltuğunu Hidetaka Miyazaki ve George R. R. Martin’in paylaştığı oyun FromSoftware tarafından geliştirilmiş ve Bandai Namco Entertainment ile FromSoftware ortaklığında piyasaya sürülmüştü.

Daha önce Dark Souls, Sekiro ve Bloodborne gibi oyunları hazırlayan ekipten gelen Elden Ring aksiyon RPG türü içerisine konumlanıyor.

Elden Ring İnceleme Puanları ile Yeni Neslin En Yüksek Ortalamasına Ulaştı

Oyunun puan ortalaması, yeni nesil için zirve seviyesinde. Metacritic’teki 47 incelemenin ortalaması 97 puanı bulurken OpenCritic’te 116 kritiğin ortalaması 96. Bununla birlikte IGN, GamesRadar+ ve GameSpot gibi mecralar oyuna tam puan vermekten çekinmedi.

PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S platformları için eş zamanlı olarak çıkış yapan oyunda bir başka dikkat çeken veri ise yapımın Steam’de ulaştığı anlık oyuncu sayısı oldu. Oyun 764 bin 835 eş zamanlı oyuncu tarafından oynanarak zirveye yerleşmeyi başardı.

elden ring inceleme puanları yorum

Öte yandan sosyal medyada oyunun konsol versiyonlarında FPS problemi yokken PC versiyonunda bazı performans sorunlarının yaşandığı da oyuncular tarafından aktarılanlar arasında.

Elden Ring Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama alanı: 60 GB boş alan
Önerilen sistem gereksinimleri
 • İşletim sistemi: Windows 10 ya da Windows 11
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K ya da AMD Ryzen 5 3600X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB ya da AMD Radeon RX Vega 56 8 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama alanı: 60 GB

Elden Ring kısa sürede aldığı puanlarla adını GTA V, Red Dead Redemption 2 ve Disco Elysium gibi yapımların yanına yazdırmayı başardı.

Peki sizin oyun deneyiminiz nasıl oldu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: Steam, Metacritic, OpenCritic

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

arthur 25 sezon final

Arthur’un 25 Yıl Süren Macerası Sona Erdi: Ünlü Çizgi Dizi Ekranlara Veda Etti

Sean Penn, Ukrayna - Rusya Savaşı belgesel

Oscar Ödüllü Aktör Sean Penn, Ukrayna – Rusya Savaşı Hakkında Belgesel Çekmek Üzere Bölgeye Gitti