in

GeForce NOW Türkiye Fiyatları Belli Oldu: İlk Tepkiler Çok Pahalı Olduğu Yönünde

GeForce NOW Türkiye fiyatları açıklandı. Turkcell ile iş birliği yapan servisin aylık ve üç aylık olarak açıklanan ücretleri, oyuncular tarafından pahalı bulundu.

GeForce NOW Türkiye Fiyatları

GeForce NOW Türkiye fiyatları belli oldu. Hem aylık hem de lansmana özel olarak duyurulan üç aylık ücret fiyatları, oyuncular tarafından ilk bakışta oldukça pahalı bulundu. Turkcell’le iş birliği yaparak gelen servis resmi olarak hizmet vermeye başlıyor.

Nvidia’nın çevrim içi oyun servisi olarak çıkan ve geçen yıllarda birçok ülkede servis veren GeForce NOW bulut oyun sistemi nihayet Turkcell ortaklığında ülkemizde de yayın hayatına başladı.

Bilgisayarınızın donanımı eski olsa bile son nesil oyunları rahatlıkla oynatabilen sistem, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de ilgi gördü. Her ne kadar gecikmeler olsa bile, yeni nesil oyunları en son ayarlarla bizzat deneyimlemek birçok oyuncunun hayalleri arasında.

Türkiye’deki beta testlerine 15 Şubat 2021 tarihinde başlayan GeForce Now, nihayet 15 Mart 2021 tarihi itibarıyla Türkiye sunucuları üzerinden hizmet vermeye başlayacak. Bir buçuk hafta sonra başlayacak olan servisin Türkiye abonelik fiyatları da açıklandı.

GeForce NOW Türkiye Fiyatları | Aylık ve Lansmana Özel 3 Aylık

Çevrim içi bulut oyun servisi, Twitter üzerinden Türkiye fiyatlarını lansmana özel sınırlı süre geçerli bir ek paket ile duyurdu.

(Twitter gönderisini düzgün şekilde görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.)

Toplam 3 paketten oluşan fiyat listesi şu şekilde:

 • Basic: ​Ücretsiz
 • Premium: 74,90 TL
 • Lansmana özel premium 3 aylık tek abonelik: 149,70 TL

Ücretsiz olan Basic paket, bir saatlik oturum süresine sahip olacak. RTX seçeneği kapalı ve sunucunun belirli bir kapasitesi ayrılmış şekilde hizmet verecek. Yani oyuncular oyunu oynamak için bir süre sırada bekleyecek.

74,90 TL olan Premium paket ise öncelikli erişim hakkı ve uzatılmış oturum süresi ile RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak. Lansmana özel üç aylık abonelik alanlar da benzeri haklara sahip olacaklar. Sadece 74,90 yerine 3 ay boyunca 49,90 TL ödemiş olacaklar.

Fiyat listesi açıklanmış olsa da oyuncuları pek fazla memnun etmedi. Birçok oyuncu fiyatı pahalı bulduğunu ve daha makul bir seviyeye çekilmesi gerektiğini ifade etti. Şu anki fiyatlara oyuncular tarafından yapılan itirazlar her geçen dakika artmakta. Bu itirazlar neticesinde Turkcell ve Nvidia’nın fiyatlarda revizeye gidip gitmeyeceği de henüz bilinmiyor.

Peki ya siz GeForce NOW Türkiye için açıklanan fiyatları nasıl buldunuz? Sizce de ülkemizdeki gelir durumu göz önüne alındığında bu rakamlar uçuk mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

9 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  Bu daha buz dağının görünen yüzü ilerki zamları da hesaba katarsak standart 100 TL üstünü aylık rahat görür bu dandirik uygulama.

 2. Avatar for Kenan Kenan dedi ki:

  Bence nabız yokluyorlar. Gelecek tepkiye, abonelik sayısına göre yola devam edecekler. Ha ben fiyatı düşse de almam çünkü daha yeni bilgisayar topladım. Gerek yok. :rofl:

 3. Avatar for zafer511 zafer511 dedi ki:

  Ben EU üzerinden kullanırken zaten rahattım. Şimdi daha az ping alcam diye kazıklanmayacağım kusura bakmasınlar.

 4. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Olay zaten Turkcell ile alakalı tamamen NVDIA kendi hizmet sağladığı ülkelerde 6 aylık ücreti 25 $ seviyesinde yani aylık 30 TL.

  Turkcell ile ortaklık yapınca aylık ücret 75 TL olmuş. Yerel ortak ile iş birliği yapınca fiyatın düşmesi lazım mantıken, ortaklığın bir anlamı olması için.

  İndirime gerek yok, sadece fiyat 2 katına çıkarılmasaydı yeterliydi aslında.

 5. Avatar for Zaujas Zaujas dedi ki:

  Direkt euro karşılığı ve üzerine vergi bile eklenmiş olsa pahalı, sanırım amaçları 50₺‘lik paketi kabul edilebilir göstermek. Çünkü direkt 50₺ olsaydı da yine aynı tepkileri alacaklarını biliyorlar. Pazarlık taktiği yapmış Turkcell :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

4 cevap daha var.

Antik Mısır Mumyalama İşlemi Hakkında Papirüs

Antik Mısır’dan Kalma Papirüs, Mumyalama İşlemi Hakkında Yeni Bilgiler Veriyor

Bağımsız Korku Filmleri 2000 En İyi Yapımlar

2000’li Yılların En İyi 10 Bağımsız Korku Filmi